"Emily w Paryżu" będzie mniej irytować w 2. sezonie? Twórca opowiada, jakie planuje zmiany w serialu

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

2. sezon "Emily w Paryżu" jest w trakcie kręcenia. Tymczasem twórca serialu wypowiedział się na temat obrazu Paryża oraz postaci Emily. Bohaterka nie będzie już budzić frustracji?

"Emily w Paryżu" opowiada o losach młodej Amerykanki Emily Cooper (Lily Collins), która leci do Francji, by rozpocząć pracę w agencji reklamowej. Serial otrzymał nominacje do Złotych Globów, ale wywołał także liczne kontrowersje. Wielu widzów uznało główną bohaterkę za niezwykle irytującą, zaś twórcom zarzucano kuriozalne wręcz opieranie się na stereotypach. Najnowsze słowa showrunnera serialu wskazują na to, że 2. sezon przyniesie jednak pewne zmiany.

Emily w Paryżu: Jak zmieni się serial w 2. sezonie?

W wywiadzie dla Variety Darren Star wypowiedział się na temat obrazu Paryża z perspektywy Emily i kontrowersji związanych z przedstawieniem miasta. Jak stwierdził, chodziło o ukazanie obrazu oczami osoby przytłoczonej pięknem Paryża.

– Dla mnie chodzi w tym o ewolucję postaci. Myślę, że gdy ktoś po raz pierwszy jedzie do Paryża, to jest przytłoczony pięknem tego miasta i tak go widzi. Być może wielu widzów, którzy mieszkali w Paryżu przez dłuższy czas, nie do końca rozumiało, że wszystko dzieje się przez pryzmat postaci, która pierwszy raz doświadczyła tego miasta. Tak właśnie [Emily] je odbierała – została dosłownie uderzona otaczającym ją pięknem – skomentował twórca.

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Emily w Paryżu" widzowie mogą spodziewać się nieco odmienionej Emily, która bardziej zasymiluje się z kulturą miasta i będzie szkolić swój francuski.

– Kiedy tam dotarła, na początku dostała trochę taryfy ulgowej i nie sądzę, że wszystko będzie dla niej tak łatwe w 2. sezonie. Myślę, że będzie bardziej zasymilowana, jeśli chodzi o życie w Paryżu i stawianie czoła wyzwaniom związanym z nauką języka – powiedział Darren Star.

Ekipa niedawno rozpoczęła zdjęcia do 2. sezonu "Emily w Paryżu". Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery, jednak możliwe jest, że zobaczymy kontynuację losów Emily jeszcze w tym roku.

Serial Emily w Paryżu jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA