W 17. sezonie "Chirurdzy" pożegnają kolejnego lekarza. Jest oświadczenie showrunnerki serialu i aktora

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Finałowe przetasowania to norma w "Chirurgach". Tym razem zapowiedziano odejście jednego z aktorów, którzy byli w obsadzie przez ponad dekadę. Uwaga, spoilery z wczorajszego odcinka.

Wczoraj telewizja ABC wyemitowała w Stanach odcinek ze spotkaniem Japril, a serwis Deadline podał, że Jesse Williams, czyli serialowy Jackson Avery, odejdzie z obsady "Chirurgów" po 12 sezonach.

Chirurdzy sezon 17: Jesse Williams odchodzi

Przypomnijmy, Williams pojawił się w serialu "Chirurdzy" w 6. sezonie, kiedy do ekipy dołączyli lekarze z Mercy West. Pożegnamy go w odcinku "Tradition" z 20 maja, czyli dwa tygodnie przed finałem 17. serii, planowanym na 3 czerwca.

– Jesse Williams to niesamowity artysta i aktywista. Oglądanie jego ewolucji przez ostatnie 11 lat, zarówno na ekranie, jak i poza nim, było prawdziwym darem. Jesse wnosi do swojej pracy mnóstwo serca, dogłębnej troski i inteligencji. Będziemy strasznie tęsknić za Jessem i będziemy tęsknić za Jacksonem Averym – perfekcyjnie granym przez tyle lat – brzmi oświadczenie showrunnerki serialu Kristy Vernoff.

Twórczyni i scenarzyści długo zastanawiali się nad tym, jak w satysfakcjonujący sposób zakończyć historię Jacksona. Ostatecznie wygrał pomysł, żeby zaczęło od rozmów z byłą żoną, April Kepner (Sarah Drew), a także z ojcem, Robertem (Eric Roberts), o pomysłach na zmiany w życiu. We wczorajszym odcinku, "Look Up Child", Jackson zdradził tej dwójce swoje plany na przyszłość, a jednocześnie dla fanów pojawiła się nadzieja, że on i April jeszcze mogą być razem.

Chirurdzy Sarah Drew jesse williams odchodzi

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

W oświadczeniu opublikowanym w Deadline Williams podziękował całej ekipie "Chirurgów" za ponad dekadę współpracy.

– Jako aktor, reżyser, ale też człowiek miałem nieprzyzwoite wręcz szczęście, że tyle się nauczyłem od tylu osób. (...) Jestem niezmiernie dumny z naszej pracy, naszego wpływu i tego, że mogę iść naprzód, mając tak wiele narzędzi, możliwości, sojuszników i drogich przyjaciół – napisał aktor.

"Chirurdzy" jeszcze nie mają zamówienia na 18. sezon, a showrunnerka mówiła, że planuje finał 17. sezonu tak, żeby mógł być w razie czego finałem całego serialu. Na razie nie ma żadnych informacji o potencjalnej kontynuacji, ale prawdopodobnie nie oznacza to końca serialu, tylko tyle, że wciąż toczą się negocjacje.

REKLAMA