Koreańskie dramy, które warto obejrzeć na Netfliksie. "Mr. Sunshine", "It's Okay to Not Be Okay" i inne seriale

"Mr. Sunshine" (Fot. Netflix)

1 2 3 4

Koreańskie seriale, czyli tzw. dramy coraz częściej pojawiają się na Netfliksie. Duży wybór może wprawiać w zakłopotanie, dlatego polecamy wam te produkcje, na które warto poświęcić czas.

Koreańskie seriale zyskują coraz większą popularność. Z tygodnia na tydzień, na platformie Netflix pojawia się coraz więcej tytułów do wyboru. Produkcje z Korei Południowej mają swoją specyfikę, która nie trafi do każdego, a i sam język może początkowo odstraszać. Warto dać jednak szansę – żeby nieco ułatwić wybór, przedstawiamy 10 koreańskich dram, którym warto poświęcić uwagę.

Mr. Sunshine

"Mr. Sunshine" to produkcja historyczna, której akcja rozgrywa się w 1905 roku. Serial opowiada o losach Eugene'a Choi (Lee Byung-hun), który po latach powraca do rodzinnego Joseon jako amerykański żołnierz. Jego losy splatają się z historią młodej szlachcianki Go Ae Shin (Kim Tae-ri), gotowej do walki w obronie swojej ojczyzny.

Duże zalety produkcji to przepiękne zdjęcia i kostiumy. "Mr. Sunshine" zachwyca wizualnie – niektóre ujęcia są wręcz kinowe, co sprawia, że całość to istna uczta dla oczu. Scenografia zabiera nas do przełomu XIX i XX wieku, ukazując zmagania koreańskich aktywistów i ich walki o niepodległość kraju. Osoby niekoniecznie zainteresowane historią również znajdą coś dla siebie – każdy odcinek to wręcz emocjonalny rollecoaster.

It's Okay to Not Be Okay

Ko Moon-youn (Seo Ye-ji) to aspołeczna pisarka, słynąca ze specyficznych i nieco strasznych bajek dla dzieci. Kobietę prześladują traumy przeszłości – jej życie ulega zmianie, gdy spotyka pielęgniarza ze szpitala psychiatrycznego, Moon Gang-te (Kim Soo-hyun), który samotnie zajmuje się autystycznym bratem (Oh Jung-se). Pomiędzy tą dwójką rodzi się uczucie, któremu na drodze stają mroczne wydarzenia minionych lat.

"It's Okay to Not Be Okay" to historia pełna wzruszeń, ale i ciekawych zwrotów akcji. Komediowe momenty przeplatają się z zapierającymi dech i pełnymi napięć sytuacjami. Drama ukazuje, w jaki sposób dzieciństwo może wpływać na całe życie człowieka – powodować zamknięcie się w sobie oraz budowę murów, odcięcie się od świata. To opowieść o dwójce doświadczonych ludzi, między którymi rodzi się uczucie, zdolne do uleczenia wewnętrznych ran.

1 2 3 4
REKLAMA