"Bridgertonowie" ze spin-offem o królowej Charlotte. Kto jeszcze pojawi się w nowym serialu?

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Netflix idzie za ciosem i powiększa świat serialu "Bridgertonowie". Królowa Charlotte dostała własny spin-off, w którym mają pojawić się też inne znajome twarze.

Netflix ogłosił, że możemy spodziewać się nowego serialu ze świata "Bridgertonów". Jak donosi Deadline, produkcja będzie opowiadać o losach królowej Charlotte.

Bridgertonowie: Królowa Charlotte w spin-offie

Postać, graną w 1. sezonie "Bridgertonów" przez Goldę Rosheuvel, poznamy w młodszej wersji. Serial, którego scenarzystką ma być sama Shonda Rhimes, skupiać się będzie zarówno na tym, jak Charlotte zdobyła swoją pozycję, jak i na jej romansach. Scenariusz będzie oryginalny, bo to bohaterka, która nie pojawia się w książkach Julii Quinn. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z postacią historyczną, którą netfliksowi "Bridgertonowie" dostosowali do swoich potrzeb.

W serialu, planowanym jako produkcja limitowana, oprócz Charlotte pojawią się także młodsze wersje dwóch bohaterek z "Bridgertonów": Lady Violet Bridgerton (którą w "Bridgertonach" gra Ruth Gemmell) i Lady Danbury (Adjoa Andoh).

Bridgertonowie spin-off Charlotte

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Na tym nie koniec wiadomości ze świata "Bridgertonów": Netflix zapowiedział również zmianę showrunnera. Chris Van Dusen będzie prowadził produkcję jeszcze w 2. sezonie, z kolei w sezonach 3 i 4 zastąpi go Jess Brownell – dotychczasowa scenarzystka "Bridgertonów", a wcześniej m.in. "Skandalu", "Chirurgów" i "Prywatnej praktyki".

Na razie nie wiadomo, czy Netflix będzie chciał zekranizować wszystkie książki Julii Quinn o Bridgertonach. Oznaczałoby to osiem sezonów serialu – każdy z innymi głównymi bohaterami. Obecnie w Wielkiej Brytanii powstaje 2. sezon skupiający się na romansie Anthony'ego (Jonathan Bailey) z Kate Sharmą (Simone Ashley, "Sex Education"). Parę możecie zobaczyć na pierwszym zdjęciu z planu. Na razie nie znamy daty premiery nowych odcinków.

Bridgertonowie są dostępni na Netfliksie

REKLAMA