Początek końca szczęśliwego dzieciństwa Sheldona? Twórca "Młodego Sheldona" komentuje finał 4. sezonu

"Młody Sheldon" (Fot. CBS)

"Młody Sheldon" zbliża się do rodzinnych komplikacji u Cooperów, które dorosły Sheldon wspominał w "Teorii wielkiego podrywu". Uwaga na spoilery z finału 4. sezonu!

"Młody Sheldon" zbliża się do momentu w życiu swojego głównego bohatera, kiedy dzieciństwo się skończyło i sprawy stały się naprawdę skomplikowane. W przedostatnim odcinku 4. sezonu przypomniano, że za kilka lat wydarzy się tragedia – umrze George, tata Sheldona. Z kolei finał zapowiedział romans George'a, o którym dorosły Sheldon (Jim Parsons) wspominał w "Teorii wielkiego podrywu".

Młody Sheldon sezon 4: Finał zapowiada romans George'a

Odcinek "The Wild and Woolly World of Nonlinear Dynamics" pokazał wielką kłótnię w rodzinie Cooperów. Wszystko zaczęło się od złamanego serca Missy, a skończyło się na wzajemnych pretensjach wszystkich członków rodziny. Po wybuchowej wymianie zdań pomiędzy George'em i Mary tata Sheldona pojechał do baru, gdzie spotkał od niedawna rozwiedzioną Brendę Sparks. Para postanowiła dotrzymać sobie towarzystwa – i nietrudno zgadnąć, co będzie dalej.

O tym, że tata Sheldona zdradzał jego mamę, wiemy z 10. sezonu "Teorii wielkiego podrywu", kiedy to Sheldon powiedział Penny, czemu zawsze trzy razy puka, zanim gdziekolwiek wejdzie: kiedy miał 13 lat, przyłapał ojca z inną kobietą w sypialni rodziców. Od tej pory zawsze woli dać ludziom "czas na założenie spodni".

Steve Molaro, współtwórca "Młodego Sheldona", potwierdził (via TVLine), że to początek wątku ze zdradą George'a w spin-offie.

– Fani "Teorii" od lat słyszeli, jak Sheldon opowiadał historie o swoim tacie. Staramy się szanować te historie, ale też znajdować nieoczekiwane sposoby na ich rozegranie. Jak dowiedzieliśmy się z pierwszych czterech sezonów "Młodego Sheldona", te historie, które opowiada nam teraz dorosły Sheldon, pochodzą z nowej perspektywy – takiej, którą zyskał, po tym jak sam został ojcem. Czasem życie się komplikuje, ale czekamy z niecierpliwością, by odkryć następne rozdziały w życiu Cooperów – powiedział.

Pod koniec 4. sezonu "Młodego Sheldona" główny bohater ma 11 lat, co oznacza, że odkrycia na temat romansu George'a dokona mniej więcej za dwa lata. Z kolei kiedy Sheldon będzie mieć 14 lat – to również wiemy z "Teorii wielkiego podrywu" – będzie musiał zmierzyć się ze śmiercią taty.

Młody Sheldon i Teoria wielkiego podrywu są na HBO GO

REKLAMA