Oryginalna obsada "Dextera" jednak wróci w 9. sezonie? Aktorka opowiada, jak serial zmieni się po latach

"Dexter" (Fot. Showtime)

Według Jamie Chung, która pojawi się w nadchodzącym 9. sezonie "Dextera", nowe odcinki mają być nieco inne od oryginalnej serii. Czy wrócą w nich bohaterowie, których znamy?

"Dexter" wróci jesienią z 10-odcinkową serią limitowaną, dziejącą się w zupełnie nowym miejscu, dekadę po wydarzeniach z niesławnego finału z 2013 roku. W nowej obsadzie jest m.in. Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") w roli pochodzącej z Los Angeles Molly, która prowadzi znany podcast true crime.

Dexter sezon 9 – czy dawni bohaterowie powrócą?

W rozmowie z People aktorka zdradza trochę szczegółów z nowego "Dextera".

– Oryginalna seria miała miejsce ponad dziesięć lat temu. Tak więc z pewnością jest inny klimat, jeśli chodzi o estetykę, o to, jak serial jest kręcony. Myślę też, że [nowy sezon] jest trochę bardziej mroczny – mówi.

Dalej Chung wspomina o bohaterach "Dextera" – tych nowych i tych dobrze znanych.

– Akcja dzieje się na północy stanu Nowy Jork i jak wiemy z ostatniego sezonu, Dexter ukrywa się. To się toczy i pojawia się mnóstwo świeżych twarzy, ale też dużo znajomych – opowiada aktorka.

Wcześniej o możliwych powrotach w nowej serii "Dextera" wypowiadał się James Remar. Aktor, który grał Harry'ego Morgana, stwierdził wtedy, że "nie poprosili nikogo z oryginalnej obsady z powrotem".

Akcja 9. sezonu "Dextera" będzie dziać się w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie umiejscowiono fikcyjne miasteczko Iron Lake. Clancy Brown ("Carnivale", "Billions") zagra głównego antagonistę Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake. W nowej obsadzie są jeszcze m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako szefowa lokalnej policji i Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także wrestlingu w szkole średniej.

Jak mówili zarówno showrunner Clyde Phillips, jak i odtwórca głównej roli Michael C. Hall, ten sezon ma dać serialowi nowe zamknięcie i naprawić to, co nie wyszło prawie dekadę temu w finale – bez odkręcania czegokolwiek, co się wydarzyło.

Dexter sezon 9 – premiera jesienią 2021 roku

REKLAMA