8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Killing" (Fot. AMC)

"The Killing" (Fot. AMC)

Ważą się losy "The Killing". Ekipę "Fringe" opuszcza współtwórca serialu. Nowy aktor dołącza do obsady "Homeland". A poza tym "Grimm", "Once Upon a Time", "Revolution", "Leverage".

1. Co dalej z "The Killing"? 1,4 mln widzów obejrzało ostatni odcinek 2. sezonu "The Killing" (1,9 mln razem z powtórką). To spadek o 22% w porównaniu z przedostatnim odcinkiem, wynik naprawdę fatalny. Ale cień szansy na to, że 3. sezon zostanie zamówiony, wciąż jednak jest. A jeśli zamówienie będzie, to wiedzcie, że kolejne morderstwo już jest zaplanowane. Jak zapewniła w Zap2It Jamie Anne Allman (serialowa Terry), kolejna sprawa już jest wymyślona, wiadomo też, że w 3. sezonie byśmy dowiedzieli się więcej o przeszłości Linden i sprawach, które rozwiązywała. A poza tym w 3. sezonie byłaby pewnie zupełnie nowa obsada (oczywiście poza Mirielle Enos i Joelem Kinnamanem).

2. Mark Pellegrino w serialu "Grimm". Znany z "Lost" Mark Pellegrino zawita do baśniowego świata serialu "Grimm". Zagra starego przyjaciela Hanka ze szkoły, którego córka zaginęła. Oczywiście będzie miał też drugą twarz - stwora podobnego do kojota. "Grimm" powraca z 2. sezonem w 13 sierpnia.

3. Co nowego w ekipie "Fringe"? Przed 5. sezonem odchodzi Jeff Pinkner, jeden z producentów wykonawczych "Fringe". Serial powróci 28 września, a my już znamy tytuł premierowego odcinka: "Transilience Thought Unifier Model-11". J.H. Wyman, w którego rękach praktycznie został serial, zaprezentował na Twitterze pierwszą stronę scenariusza, na której widnieje ten właśnie tytuł.

4. Emilie de Ravin w stałej obsadzie "Once Upon a Time". W 2. sezonie "Once Upon a Time" będziemy oglądać więcej Belle, czyli Emilie de Ravin. Aktorka dostała awans do stałej obsady serialu, który już od 8 lipca będą mogli oglądać widzowie polskiego FOX-a (jako "Dawno, dawno temu").

5. Rupert Friend w stałej obsadzie "Homeland". Do stałej obsady "Homeland" dołączył Rupert Friend ("The Young Victoria"). Zagra on Petera Quinna, analityka CIA, biorącego udział w ważnej operacji. Serial powraca z 2. sezonem 30 września. 1. sezon został obsypany nagrodami - ostatni dostał nagrodę od krytyków dla najlepszego dramatu (tutaj więcej o zwycięzcach Critics’ Choice TV Awards).

6. "Castle" nie jedzie na Comic-Con. W tym roku na wielkim zlocie fanów popkultury zabraknie "Castle" (choć może przyjechać Nathan Fillion), pewne jest za to, że pojawią się przedstawiciele "Community".

7. A tak wygląda plakat "Revolution" na Comic-Con.

8. Adam Baldwin gościnnie w "Leverage". W 5. sezonie "Leverage" pojawi się Adam Baldwin, który spotka się na planie z kolegą z "Anioła ciemności", Christianem Kane'em. Baldwin zagra płk. Michaela Vance'a, dawnego komandosa, który teraz dowodzi rządową jednostką antyterrorystyczną i ma dość kontrowersyjne metody pracy. "Leverage" powraca 15 lipca, a odcinek, w którym zobaczymy Baldwina, przewidziany jest na jesień - i nosi tytuł "The Rundown Job".