Co wiadomo o 6. sezonie "Lucyfera"? Przeskok w czasie, nowi bohaterowie i mnóstwo innych spoilerów

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Emocje po finale 5B "Lucyfera" jeszcze nie opadły, tymczasem twórcy sugerują, czego fani mogą oczekiwać po 6. sezonie. Zobaczcie sami, co szykuje się w finałowej serii.

"Lucyfer" to jedna z najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie. Historia czarującego diabła (Tom Ellis) oraz pani detektyw Chloe (Lauren German) podbiła serca widzów, którzy z niecierpliwością czekają na poznanie finału historii. Czego możemy się spodziewać?

Lucyfer sezon 6 – co z relacją Lucyfera i Chloe?

W finałowych odcinkach, fani Lucyfera i Chloe w końcu byli świadkami, jak diabeł wyznaje detektyw swoje uczucia. Ildy Modorovich skomentowała wątek bohaterów, sugerując, że zakochanych czekają kolejne przeszkody.

– W każdym sezonie staramy się ukazywać nową przeszkodę dla Lucyfera, nowy rozdział, ogromny krok dla niego pod względem emocjonalnym. Kiedy zaoferowano nam hojnie 6. sezon, znaleźliśmy kolejną historię, finałowy rozdział i zorientowaliśmy się, że mamy co odkrywać. A to będzie mieć swoje konsekwencje dla Lucyfera oraz Chloe. Wszyscy tam byliśmy. Kiedy jesteś w związku, to nie jest tak, że powiedzmy – bierzesz ślub i tyle, dalej już żyjesz długo i szczęśliwie. Pojawiają się przeszkody, które musisz pokonać, a to ma także wpływ na twój związek – powiedziała showrunnerka w rozmowie z Variety.

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Lucyfer sezon 6 – czeka nas przeskok w czasie

W wywiadzie dla z ET! showrunnerzy serialu potwierdzili, że pomiędzy sezonami 5 i 6 będzie przeskok w czasie.

– Zaczniemy od Lucyfera i Chloe w domu spokojnej starości. Zastaniemy ich podczas... wodnego aerobiku? Tak. Czemu nie? – powiedziała Ildy Modrovich.

Słowa twórczyni to oczywiście żart – planowany przeskok ma nie być długi. Od wydarzeń z finału 5B miną prawdopodobnie około dwa miesiące.

Lucyfer sezon 6 – nowi bohaterowie w serialu

W 6. sezonie zobaczymy nowych bohaterów. Joe Henderson w rozmowie z TVLine obiecał postać, która mogłaby się nie pojawić, gdy serial zakończył się na pięciu sezonach.

– Jest nowa postać w 6. sezonie, która miała nie być częścią 5. sezonu. Całkowicie nowa postać – powiedział Henderson.

lucyfer sezon 6 netflix

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Jak poinformowano, do obsady w 6. sezonie dołączyły Brianna Hildebrand oraz Merrin Dungey. Hildebrand zagra postać zbuntowanej anielicy Rory, której marzeniem będzie kroczyć po śladach Lucyfera. Szybko skonfrontuje się jednak z rzeczywistością, gdy odkryje, że diabeł wcale nie jest taki, jak jej się wydawało. Dungey powitamy w serialu jako Sonyę, która nawiąże więź z Amenadielem (D.B. Woodside), gdy ten dołączy do akademii policyjnej. Czy to o którejś z bohaterek mówił Henderson? Tego dopiero się dowiemy.

Lucyfer sezon 6 – nowa rola głównego bohatera

Lucyfer objął boskie obowiązki – jednak według słów twórców, nie będzie to główną osią finałowej serii. Joe Henderson w rozmowie z TVLine zaznaczył, że 6. sezon będzie przede wszystkim pożegnaniem z całym serialem.

– Wchodzimy w ten wątek w sezonie 6, ale możemy powiedzieć, że powrót nie będzie opierać się na nim [Lucyferze], po tym jak zdobył boskie moce. Bardziej chodzi o samorealizację, która od początku jest tematem serialu – powiedział Henderson.

lucyfer sezon 6

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Boskie moce oznaczać też będą duże komplikacje dla czarującego diabła.

– Co się stanie, gdy Lucyfer wejdzie w posiadanie czegoś, co sądził, że jest jego pragnieniem? On zawsze jest swoim największym wrogiem, dlatego to nie będzie prosta droga. Ujmijmy to w ten sposób – dodała Ildy Modorovich.

Jedno jest pewne – finałowy sezon z pewnością dostarczy widzom sporo rozrywki. Data premiery nie jest znana, ale słowa twórców sugerują, że nie będziemy długo czekać.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA