Dlaczego 6. sezon "Lucyfera" będzie mieć tylko 10 odcinków? Twórcy mówią, że nie chcieli przedobrzyć

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Sezon 5B "Lucyfera" dopiero co miał premierę, a twórcy już wypowiadają się na temat 6. serii. Dlaczego będzie krótsza niż sezon 5? Joe Henderson wyjaśnił, jakie są ku temu powody.

"Lucyfer" powrócił z sezonem 5B, który stanowił prawdziwy rollecoaster emocji. Odcinek musicalowy pełen świetnych coverów, mocny twist z Danielem Espinozą (Kevin Alejandro ) czy rozwinięcie wątku Maze (Lesley-Ann Brandt) związanego z Ewą (Inbar Lavi). Showrunner serialu, Joe Henderson, wyjaśnił, dlaczego historia Lucyfera (Tom Ellis) zakończy się w 10 odcinkach.

Lucyfer sezon 6: Czemu będzie tylko 10 odcinków?

W wywiadzie dla serwisu Collider twórcy odpowiadali na pytania dotyczące sezonu 5B oraz finałowej serii. Początkowo "Lucyfer" miał nie doczekać się 6. sezonu, jednak został on oficjalnie zamówiony w czerwcu zeszłego roku. Czemu nie będzie więcej odcinków?

– Wyglądało to tak, że zadzwonili do nas. Zapytali, czy możemy zrobić sezon 6 i czy mamy dalszą historię. I zasadniczo odpowiedzieliśmy, że zrobimy to tylko wtedy, gdy będziemy mieć opowieść, która będzie tego warta. Ildy [Modorovich, druga showrunnerka] i ja sporo rozmawialiśmy i zebraliśmy wszystkich w pokoju, by to przedyskutować. Znaleźliśmy historię, ale tylko na 10 odcinków. Czasami po prostu jesteś tego świadomy – masz określoną ilość paliwa, by zasilić silnik danej opowieści – powiedział Joe Henderson.

Lucyfer sezon 6 ile odcinków

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Twórca dodał również, że nie chcieli przedobrzyć i zdawali sobie sprawę, że ciągnięcie historii na siłę mogłoby jej zaszkodzić.

– Nie chcieliśmy też nadużywać gościnności [widzów]. Pragnęliśmy się upewnić, że 6. sezon będzie mocny i skoncentrowany, a 10 odcinków wydawało się idealną liczbą, by się tym pobawić, ale również zgrabnie "wylądować". Trzymaliśmy się tego cały czas: upewnijmy się, że decydując się na kolejny sezon, nie zrujnujemy tej pięknej historii, którą opowiadaliśmy, i na pewno dotrzemy do założonego, końcowego punktu – skomentował showrunner.

A czego możemy spodziewać się po 6. sezonie "Lucyfera"? Twórcy zdradzili, że zobaczymy najdroższy odcinek w historii serialu. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się także z konsekwencjami wydarzeń z finału sezonu 5B. Data premiery nie jest znana.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA