"House of the Dragon" wygląda spektakularnie – szef HBO o prequelu "Gry o tron" i kolejnych spin-offach

"Ród Smoka" (Fot. HBO)

Szef programowy HBO jest zachwycony powstającym obecnie spin-offem "Gry o tron", "House of the Dragon". Jednocześnie zdradził, że kolejne projekty są na razie na wczesnym etapie rozwoju.

"Gra o tron" się zakończyła, ale w świecie stworzonym przez George'a R.R. Martina pozostaniemy jeszcze długo. HBO pracuje nad kilkoma potencjalnymi spin-offami równocześnie, przy czym tylko jeden ma w tej chwili zielone światło. Chodzi o "House of the Dragon", prequel o Targaryenach, do którego zdjęcia rozpoczęły się w kwietniu w Wielkiej Brytanii.

Szef HBO o House of the Dragon i innych spin-offach

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, w rozmowie z Variety potwierdził, że pozostałe projekty – a jest ich co najmniej sześć – znajdują się wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

– "House of the Dragon" to jedyny, który kręcimy. Wszystkie pozostałe są na różnych etapach rozwoju. Ludziom może się wydawać, że w tym momencie kręcimy 10 seriali. Jest tylko jeden, który będzie emitowany w 2022 roku. Zobaczymy, jak udadzą się pozostałe scenariusze – powiedział.

House of the Dragon serial gra o tron

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Bloys nie chciał zdradzić żadnych nowych szczegółów na temat "House of the Dragon". Wiadomo, że serialu opartym na książce "Ogień i krew" George'a R.R. Martina zobaczymy czasy początków upadku smoczego rodu Targaryenów. Akcja ma dziać się około 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" i skupiać się na wojnie domowej Targaryenów, tzw. Tańcu Smoków. Twórcami są George R.R. Martin, Ryan J. Condal ("Colony") i reżyser Miguel Sapochnik ("Gra o tron").

– To wygląda spektakularnie. Obsada, którą zebrali Miguel i Ryan, wygląda dobrze – zapewnił Bloys.

W głównej obsadzie "House of the Dragon" znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla Otto Hightowera (którego gra Rhys Ifans, "Stacja Berlin"), oraz Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa. Steve Toussaint ("Bo to grzech") zagra Lorda Corlysa Velaryona, legendarnego marynarza pochodzącego z valyriańskiego roku, który ma największą flotę świata.

House of the Dragon serial gra o tron

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

Pozostałe spin-offy "Gry o tron", które mają szansę powstać, to: "10,000 Ships" o wyprawie księżniczki Nymerii; "9 Voyages" aka "Sea Snake" o Lordzie Corlysie Velaryonie, zwanym Wężem Morskim; "Flea Bottom", czyli historie z Zapchlonego Tyłka; prequele o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serial animowany w klimacie GoT. Więcej o tych projektach znajdziecie tutaj.

Premiera House of the Dragon w 2022 roku na HBO

REKLAMA