"Loki" będzie mieć ogromny wpływ na rozwój MCU. Twórcy i Tom Hiddleston o nowej produkcji Disney+

"Loki" (Fot. Disney+)

"Loki" już jutro zadebiutuje na platformie Disney+. Z tej okazji twórcy oraz odtwórca głównej roli, Tom Hiddleston, zdradzają co nieco o serialu. Jak się okazuje – mają wiele do powiedzenia!

"Loki" to najnowsza produkcja z uniwersum Marvela dla Disney+. Serial skupi się na losach Boga Psot – Lokiego, a jego akcja będzie rozgrywać się tuż po wydarzeniach z filmu "Avengers: Koniec gry". W głównej roli ponownie zobaczymy Toma Hiddlestona. Z okazji premiery, zarówno aktor, jak i twórcy serialu, udzielili serii wywiadów. Czego się dowiedzieliśmy?

Serial Loki będzie mieć znaczący wpływ na MCU

Szef Marvela, Kevin Feige, w wywiadzie dla Empire zdradził, że najnowsza produkcja będzie mieć dużo większy wpływ na kinematografię Marvela niż "WandaVision" czy "Falcon i Zimowy żołnierz".

– ["Loki"] jest niezwykle ważny. Być może będzie mieć większy wpływ na MCU, niż którykolwiek poprzedni serial. To, co wszyscy myśleli w przypadku "WandaVision" i było to poniekąd prawdą, tak samo w przypadku "Falcona i Zimowego Żołnierza", będzie jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku "Lokiego" – powiedział Feige.

loki serial disney+ marvel

"Loki" (Fot. Disney+)

Loki: Tom Hiddleston o swoim bohaterze

Wywiadów udzielił również Tom Hiddleston, który jako Loki podbił serca fanów. W rozmowie z serwisem Collider aktor został zapytany, czy w przyszłości w życiu bohatera pojawi się obiekt uczuć.

– Wiesz, jak mówią – by nawiązać z kimś więź, najpierw musisz mieć stabilną relację z samym sobą, a myślę, że Loki wciąż nad tym pracuje. Sądzę, że to ciekawe pytanie, zawsze interesowałem się tym, co działo się w komiksach i tymi pojedynczymi jednostkami, które Loki do siebie dopuścił i sprawiły, że poczuł się wartościowy. Dlatego, hmm, myślę, że są pytania, które warto by zadać – powiedział aktor.

Tom Hiddleston wypowiedział się też na temat słynnych rogów Lokiego oraz ich symboliki. Aktor w wywiadzie dla Murphy's Multiverse zasugerował, że wątpliwości fanów dotyczące tej kwestii zostaną rozwiane.

– Pamiętam, że ludzie chcieli się czegoś dowiedzieć o rogach. Pojawiały się pytania – kiedy Loki nosi rogi? Dlaczego to robi? Czy to sprawa ceremonialna, czy są sposobem na wyrażenie jakiejś emocjonalnej intencji? Czy w tamtych momentach jest szczególnie wrogi? Zadałem sobie te pytania z perspektywy osoby postronnej i było to ciekawe doświadczenie. Z czasem wszystko stanie się jasne – wyjawił Hiddleston.

Loki: Twórców serialu inspirował film Zodiak

Jak poinformował Deadline, reżyserka i producentka wykonawcza serialu, Kate Herron oraz scenarzysta Michael Waldon również dodali parę słów od siebie. Herron powiedziała, że serial mocno inspirował się twórczością reżysera Davida Finchera, a zwłaszcza filmami "Siedem" i "Zodiakiem".

– Myślę, że Fincher, "Zodiak"... to miało wielki wpływ na scenarzystów. Po prostu ciągle myślałem o tym, że Loki to D.B Cooper. Chaos i zabawa w pakiecie wydawały się wspaniałe, więc po prostu na to poszedłem – dodał Waldon.

loki disney+

"Loki" (Fot. Disney+)

Ostatnio w sieci zawrzało z powodu nowego teasera. Potwierdził on przypuszczenia fanów, że Loki jest osobą niebinarną. U boku Toma Hiddlestona wystąpią m.in. Owen Wilson jako agent Mobius, Gugu Mbatha-Raw jako Ravonna Renslayer, Wunmi Mosaku jako B-15. W serialu pojawią się także Sophia Di Martino i Richard E. Grant, jednak szczegóły na temat ich postaci nie zostały podane.

Premiera Lokiego 9 czerwca na Disney+

REKLAMA