Zdjęcia do 2. sezonu "Cienia i kości" ruszą szybciej, niż myślimy? Scenariusze odcinków już prawie ukończone!

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

"Cień i kość" ku radości fanów powróci z 2. sezonem. Na tym nie koniec nowych informacji – showrunner serialu zdradził, na jakim etapie są prace nad scenariuszem.

"Cień i kość" podbiło serca widzów Netfliksa. Niedawno zostało potwierdzone, że serial otrzymał zamówienie na 2. sezon. Twórcy już od premiery produkcji zapewniali, że mają ambitne plany, dotyczące potencjalnych kolejnych sezonów. Jak się okazuje, prace nad scenariuszem drugiej serii trwały już od kilku miesięcy.

Cień i kość sezon 2 – scenariusz prawie ukończony

Showrunner serialu, Eric Heisserer, zdradził co nieco na swoim profilu na Twitterze. Jak się okazuje, Netflix już w styczniu zlecił napisanie wstępnych skryptów – a scenarzyści zrobili to z nadzieją, że otrzymają zamówienie na kolejny sezon.

– W styczniu Netflix wysłał nas do pisania scenariuszy z nadzieją, że [serial] zostanie przedłużony i będziemy mogli zacząć działać. Jest to powszechna praktyka, tak samo jak to, że nie zawsze to, co piszesz, będzie wykorzystane. Dlatego jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, że możemy kontynuować – czytamy.

Showrunner wytłumaczył swoją nieobecność na Twitterze – jak się okazuje, chciał w pełni skupić się na ukończeniu scenariusza. Heisserer dodał także, że szykuje kolejną przerwę od aktywności – prawdopodobnie by jak najszybciej ruszyć z produkcją 2. sezonu "Cienia i kości".

– Wreszcie: pod koniec kwietnia zrobiłem sobie przerwę na Twitterze, aby uporać się ze zniechęcającym ostatnim miesiącem pisania 2. sezonu i zrobiło to cuda dla mojego zdrowia psychicznego. Więc znowu zniknę w cieniu. Przyjacielu, jeśli do mnie dzwoniłeś, przepraszam, że to przegapiłem! – dodał showrunner

W 2. sezonie ponownie wystąpią Jessie Mei Li (Alina Starkov) Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Zmrocz), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Zdjęcia do 2. sezonu jeszcze nie ruszyły.

Cień i kość jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA