Na planie "Mare z Easttown" zrobiono 10 tysięcy testów na COVID-19. Reżyser o wpływie pandemii na serial

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Kiedy ogląda się "Mare z Easttown", niełatwo zgadnąć, że serial kręcono w dobie pandemii – a jednak! Reżyser opowiada, jak to wyglądało od kuchni.

"Mare z Easttown" stało się jednym z najpopularniejszych seriali HBO tego roku. Serial z Kate Winslet w roli doświadczonej życiem policjantki podbił serca widzów. Jednak kręcenie produkcji w czasach koronawirusa nie było prostym zadaniem, co podkreślił reżyser Craig Zobel.

Jak kręcono Mare z Easttown w czasie pandemii

W wywiadzie dla Screen Rant, reżyser wypowiedział się na temat popularności serialu oraz tego, w jaki sposób ekipa poradziła sobie z kręceniem w czasie reżimu sanitarnego. Zdjęcia zostały wstrzymane w marcu zeszłego roku i obsada powróciła na plan w połowie września. Zobel przyznał, że obawiał się całkowitego zamknięcia produkcji.

– Byłem bardzo zestresowany, szczerze mówiąc. Czułem przerażenie za każdym razem, gdy ktoś z producentów do mnie przychodził, ponieważ bałem się tego, że powie mi o zakończeniu produkcji. Ale byliśmy naprawdę bezpieczni. Myślę, że byliśmy bardzo ostrożni, ponieważ wróciliśmy na plan tak wcześnie. Ani razu nie musieliśmy przerywać zdjęć. Nie każdy może to powiedzieć. Wydaje mi się, że w trakcie kręcenia przeprowadziliśmy ok. 10 tysięcy testów na COVID, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. To było intensywne (śmiech)! Zupełnie nowy sposób rozwiązywania problemów, których wcześniej nie mieliśmy – powiedział Zobel.

Mare z Easttown serial hbo recenzja opinie

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

W warunkach reżimu sanitarnego wszystko jest problemem, w tym także awaryjne przenosiny do innej miejscówki. Każde miejsce, w którym kręcono, musiało być dokładnie zdezynfekowane i zabezpieczone.

– Jeśli w danej lokalizacji zaczęło padać, nie mogliśmy tak po prostu przenieść się gdzieś indziej. Ludzie tam mieszkają, więc muszą się wyprowadzić, my przeprowadzamy dezynfekcję, przywozimy rekwizyty, ponownie odkażamy, potem malujemy i znowu odkażamy (śmiech). Wszystko było znacznie bardziej skomplikowane – dodał reżyser.

Pojawiły się głosy, że "Mare z Easttown" może otrzymać zamówienie na kolejny sezon. Produkcja miała rekordową oglądalność na HBO Max. Twórca serialu, Brad Ingelsby, mówi, że na razie nie ma pomysłu, ale jest otwarty na powrót do Easttown. W podobnym tonie wypowiadała się Kate Winslet.

Serial Mare z Easttown jest dostępny na HBO GO

REKLAMA