Cillian Murphy zdradza, co zabrał z planu "Peaky Blinders". Zdjęcia do finałowego sezonu już zakończone

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Zabieranie pamiątek z planu na pożegnanie to tradycja wśród aktorów serialowych. Co zakosił Cillian Murphy, odtwórca roli Tommy'ego Shelby'ego, z planu "Peaky Blinders"?

Pod koniec maja padł ostatni klaps na planie "Peaky Blinders". Dla aktorów to oznacza pożegnanie z serialem, w którym grali od prawie dekady – premiera miała miejsce na BBC w 2013 roku. Nie mogło się więc obyć bez zabrania pamiątek.

Peaky Blinders: Co Cillian Murphy zabrał z planu?

Cillian Murphy, serialowy Tommy Shelby, zdradził w rozmowie z Jimmym Kimmelem, że za bardzo nie zaszalał. A już na pewno daleko mu do Sophie Turner, która zakosiła tron Sansy Stark z planu "Gry o tron".

– Wiesz, nie mogę chodzić w kaszkiecie. Wziąłem jeden z bardzo ładnie skrojonych płaszczy [Tommy'ego]. Ponieważ one są zrobione dla mnie i bardzo piękne, wziąłem go jako pamiątkę – powiedział aktor.

Finałowy sezon brytyjskiego hitu jeszcze nie ma daty premiery, ale jest szansa, że BBC pokaże go na Wyspach pod koniec 2021 albo na początku 2022 roku, a Netflix w pozostałych krajach – wkrótce po zakończeniu emisji na BBC. Jak wiele seriali, "Peaky Blinders" złapało opóźnienie związane z pandemią.

– Mieliśmy zacząć kręcić pod koniec marca 2020 roku aż do końca lipca. Skoro zaczęliśmy w styczniu [2021], skończymy w maju, czerwcu, a potem będzie kolejne sześć miesięcy montażu – tłumaczył kilka miesięcy temu reżyser serialu Anthony Byrne w rozmowie z Digital Spy.

Historia Tommy'ego Shelby'ego i jego rodziny nie zakończy się na 6. sezonie "Peaky Blinders" – twórca serialu Steven Knight planuje jeszcze film i być może także spin-offy.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA