Jak tworzono moce postaci z "The Umbrella Academy"? Twórca efektów specjalnych zdradza ten i inne sekrety

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

"The Umbrella Academy" to serial o rodzinie superbohaterów – nie brakuje więc scen pełnych efektów specjalnych. Jak tworzono moce rodziny Hargreeves?

Zdjęcia do 3. sezonu "The Umbrella Academy" ruszyły w lutym tego roku. Fani czekają z niecierpliwością, by dowiedzieć się, co dalej czeka rodzeństwo Hargreeves. Serial zachwycił nie tylko fabułą, ale również scenografią i efektami specjalnymi. Ich twórca, Everett Burrell zdradził sekrety zza kulis ich tworzenia.

The Umbrella Academy – jak powstawały moce?

W rozmowie z Deadline Burrell opowiedział o tym, jak wyglądał proces tworzenia mocy rodzeństwa Hargreeves. Przyznał, że szczególnie trudno było pokazać moc Allison (Emmy Raver-Lampman). Ta bohaterka posiada zdolność do zmuszania ludzi, by robili, co chce, za pomocą słów "słyszałam plotkę".

– To było trudne, szczególnie w przypadku Allison, z powodu "efektu plotki". Za pierwszym razem chcieliśmy iść na całość, zrobić coś w stylu "Aquaman przyzywa ryby", ale to wyglądało dziwnie. Dlatego jest to tylko subtelny ruch powietrza i zawsze staramy się, by było pokazane, jak plotka dociera do uszu ofiary – powiedział.

The Umbrella Academy sezon 2

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Twórca opowiedział także o mocach Vanyi (Elliot Page). Podkreślił, że jej zdolności ewoluują wraz z biegiem akcji, dlatego naprawdę chcieli to ukazać.

– W przypadku Vanyi, w dużej mierze chodziło o sposób, w jaki to zmontowaliśmy, oraz efekty dźwiękowe. Ale potem, w 2. sezonie, jej moce stają się coraz potężniejsze. Pochłania dźwięk w centralnym punkcie swojej klatki piersiowej, a następnie go wypuszcza. W 1. sezonie uwalniała sporo wściekłości i gniewu, co było mniej kontrolowane. Ale w drugim mogła skoncentrować się na wszystkim bardziej dokładnie. Myślę, że wszystkie postacie ewoluują, zyskując większą kontrolę nad swoimi mocami – dodał twórca.

The Umbrella Academy – twórca o Dallas z lat 60.

2. sezon "The Umbrella Academy" przeniósł nas do Dallas w Teksasie, gdzie akcja toczyła się w latach 1960-1963. Everett Burrell  zdradził, jak udało się "przenieść w czasie".

– To miasto zmieniło się dramatycznie od 1963 roku. Cyfrowo zeskanowaliśmy całe Dealey Plaza za pomocą LiDAR, dalmierza laserowego, co dało nam niesamowitą geometrię 3D tego obszaru miasta. Stworzyliśmy specjalną paletę kolorów, która miała wygląd z lat 60. Była oparta na starych filmach z tamtego okresu i tym, jak taśmy filmowe Kodaka radziły sobie z kolorem i ziarnistością filmu, dlatego kamera miała nałożony ziarnisty film, choć nagrywaliśmy cyfrowo – powiedział Burrell.

The Umbrella Academy sezon 3

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

W 3. sezonie "The Umbrella Academy" ponownie zobaczymy Elliota Page'a, Toma Hoppera, Davida Castañedę, Emmy Raver-Lampman, Roberta Sheehana, Aidana Gallaghera, Justina H. Mina, Ritu Arya i Colme Feore. Twórcy nie są chętni, by dzielić się spoilerami, jednak poznaliśmy tytuły nadchodzących odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

The Umbrella Academy jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA