Wątek kryminalny był drugorzędny w "Mare z Easttown". Montażystka serialu mówi, co miało większe znaczenie

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

"Mare z Easttwon" od HBO zachwyciło widzów. Wątek kryminalny miał być jedynie dodatkiem – zdradziła montażystka serialu i podkreśliła, co było głównym celem historii.

Rekordy oglądalności i słowa uznania – miniserial "Mare z Easttown" od HBO stał się prawdziwą sensacją. Fani zachwyceni byli nie tylko wątkiem kryminalnym, ale także bardzo realistycznym ukazaniem małomiasteczkowej rzeczywistości. Jak zdradziła gwiazda produkcji, Kate Winslet, zarówno twórcom jak i obsadzie zależało, by historia była szczera oraz pozbawiona upiększeń.

Mare z Easttown: Wątek kryminalny mniej ważny

Jedna z twórczyń serialu, montażystka Amy Duddleston w wywiadzie dla Deadline zdradziła, co było prawdziwym celem w stworzeniu historii Mare. Jak się okazuje, wątek kryminalny od początku miał stanowić jedynie dodatek do opowieści o stracie i rodzinnych dramatach.

– Naprawdę dyskutowaliśmy o tym, że ten serial to rodzinny dramat, w który wrzucono tajemnicę morderstwa. To rodzinny dramat był na pierwszym miejscu, a pytanie "kto to zrobił?" na drugim – zaczęła Duddleston.

Mare z Easttown colin nie żyje evan peters

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Jak podkreśliła, twórcom zależało na przedstawieniu historii straty oraz zmian, jakie zachodzą w życiu osób w średnim wieku.

– Droga Mare, jeśli chodzi o radzenie sobie z żałobą i problemami rodzinnymi, była rzeczą, na której skupiliśmy się najbardziej. A potem nadszedł czas, by udoskonalić trop "kto to zrobił?", staraliśmy się nie dawać zbyt wielu wskazówek i cofać się tu czy tam, ale nie było to naszym głównym zmartwieniem – dodała twórczyni.

Mare z Easttown: Postawiono na obraz miasteczka

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, co miało ważne znaczenie w podróży Mare. Każdy zna każdego, a działania społeczności wpływały na główną bohaterkę, która musiała godzić życie zawodowe z prywatnym.

– Chodziło o ludzi, którzy mieszkali w tym mieście, w którym to się wydarzyło i ich dziwną, emocjonalną podróż. To dodało wiele do osobistego dramatu Mare. Walka o opiekę nad wnukiem i radzenie sobie z byłą dziewczyną syna, matką chłopca. A tu były mąż, tu ksiądz, tu to, tu tamto – wiele się działo – powiedziała Amy Duddleston.

Mare z Easttown serial hbo recenzja opinie

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Szum wokół serialu sprawił, że pojawiły się głosy o kolejnym sezonie. Brad Ingelsby, twórca serialu mówi, że na razie nie ma pomysłu, ale byłby gotów wrócić na plan. Podobne opinie wyrazili reżyser Craig Zobel oraz sama Kate Winslet.

Serial Mare z Easttown jest dostępny na HBO GO

REKLAMA