Stęskniliście się za "Black Mirror"? Jeden z najlepszych odcinków serialu ma dostać własny spin-off

"Black Mirror: USS Callister" (Fot. Netflix)

Od czasu kiedy ostatnio oglądaliśmy nowe odcinki "Black Mirror" mijają właśnie dwa lata. Wygląda jednak na to, że Charlie Brooker i spółka nie próżnowali – powstaje spin-off "USS Callister".

5. sezon "Black Mirror" miał premierę w czerwcu 2019 roku i od tego czasu zapadła cisza na temat serialu, czasem tylko przerywana pytaniami o 6. sezon. Ten na razie nie powstaje, ale za to twórcy mają inną niespodziankę dla fanów.

Black Mirror: Ma powstać spin-off USS Callister

Jak donosi nieoficjalnie Giant Freakin Robot, powołując się na swoje anonimowe źródło, powstaje spin-off "USS Callister", odcinka w stylu klasycznego "Star Treka", który otrzymał cztery nagrody Emmy, w tym dla najlepszego filmu telewizyjnego, i jest ulubionym odcinkiem twórcy "Black Mirror", Charliego Brookera.

Głównym bohaterem tej historii był niejaki Robert Daly (Jesse Plemons), koszmarny odpowiednik kapitana Kirka, który dręczył swoją załogę, dopóki nie zaczęła mu się stawiać nowa na pokładzie porucznik Nanette Cole (Cristin Milioti). "USS Callister" nie był klasyczną space operą, opierając się na twiście, który fani zapewne świetnie pamiętają. W obsadzie znajdowali się także m.in. Jimmi Simpson i Michaela Coel.

Black Mirror: USS Callister spin-off

"Black Mirror: USS Callister" (Fot. Netflix)

To właśnie Simpson jako pierwszy zdradził w 2019 roku, że "USS Callister" może dostać własny spin-off.

– Powiem nieoficjalnie, że zawsze o tym rozmawialiśmy. Charlie mi powiedział, że ma świetne pomysły – trzymam go za słowo. Powiedział też, że to jego ulubiony odcinek i że chce, żeby żył dalej – powiedział aktor.

Toby Haynes, reżyser odcinka, powiedział z kolei o "USS Callister", że jest to "prawdopodobnie jeden z najlepszych pilotów kosmicznych seriali w historii". Zdradził też własny pomysł na spin-off, który jednak byłby całkowitym odejściem od gatunku space opery.

Black Mirror jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA