5 pytań, jakie mamy po finale "Szkoły dla elity". Co może nas czekać w 5. sezonie?

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

Za nami kolejny pełen emocji sezon "Szkoły dla elity". Trochę się wyjaśniło, jednak twórcy pozostawili równie wiele niewiadomych. Na jakie pytania chcielibyśmy znać odpowiedź? Uwaga na spoilery!

W przypadku liceum Las Encinas nie ma mowy o nudzie. Intrygi, namiętności, sekrety, a do tego kolejne zbrodnie. Jak wiadomo, "Szkoła dla elity" otrzymała zamówienie na 5. sezon – my tymczasem zastanawiamy się, jak wydarzenia z finału najnowszego, 4. sezonu wpłyną na kolejne odcinki.

1. Czy policja będzie szukać Armanda?

Końcowe sceny ostatniego odcinka 4. sezonu "Szkoły dla elity" dały do zrozumienia, że Mencía wyzna Benjaminowi prawdę o Armandzie. Sam fakt, że bogacz płacił jego córce za stosunek, a następnie jej groził oraz szantażował, mógł wprawić dyrektora w szał. Jeśli Ari powie, że to ta sama osoba o mało nie pozbawiła jej życia – Benjamin na pewno nie odpuści i zgłosi sprawę na policję, bądź spróbuje wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Jest jeden haczyk – Armando nie żyje, a jego ciało spoczywa na dnie jeziora. Jeśli policja zacznie go szukać, może to oznaczać kolejne kłopoty dla Samuela, Rebe, a przede wszystkim Guzmána, który zabił Armanda.

2. Czy Rebe i Mencía dostaną szansę?

Rebe i Mencía z pewnością łączy szczególna więź – w końcu to Rebeka uratowała córkę dyrektora przed atakiem Armanda. Dziewczyny mają ku sobie oraz pewne jest, że im na sobie zależy. Jednak dobrze wiemy, że w świecie Las Encias może okazać się to niewystarczające. Dodatkowo, na drodze do szczęścia dziewczyn stoją uprzedzenia matki Rebe wobec Mencíi. Kolejny problem – działalność matki Rebeki – także może prowadzić do kolejnych problemów. Kobieta wróciła do handlu narkotykami, co oznacza spore kłopoty, nawet jeśli Rebe postanowi tym razem nie mieć nic wspólnego z jej biznesem.

szkoła dla elity sezon 5 co się wydarzy

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

3. Co z Ari i Samuelem w 5. sezonie Szkoły dla elity?

Guzmán wyjechał, pozostawiając Ari ze swego rodzaju błogosławieństwem dla jej związku z Samu. Jeśli Ari wyjawi policji, co naprawdę stało się na moście, w pełni oczyści to chłopaka z zarzutów. Jak wiadomo, Benjamin również polubił Samuela, więc teoretycznie nic nie stoi im na przeszkodzie, by spróbować ponownie. Oczywiście, byłoby to trudne dla chłopaka, który poczuł się zraniony gierkami Ari i w trakcie nocy sylwestrowej jasno dał do zrozumienia, co o tym myśli.

4. Czy Cayetana będzie rozwijać swoją karierę?

W najnowszym sezonie poznaliśmy Cayetanę od nieco innej strony. Pomimo pokus słuchała siebie, nie dała zmanipulować się Phillipe oraz jego matce. Dziewczyna z pewnością będzie chciała rozwijać swoją karierę i szukać okazji do zaprezentowania swoich projektów. Pytanie – czy matka Phillipe nie będzie chciała się na niej zemścić? W końcu Cayetana odrzuciła księcia, wprost mówiąc, że ją molestował – a jak wiadomo, taka informacja może grozić jego wizerunkowi.

szkoła dla elity sezon 5 co się wydarzy

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

5. Co zastaną Guzmán i Ander po powrocie?

Guzmán i Ander wyjechali w podróż dookoła świata. Dla Guzmana jest to szansa na oderwanie się od traumatycznych przeżyć w Las Encinas – śmierć siostry, byłego przyjaciela, a teraz także piętno bycia mordercą. Teoretycznie sprawa została załatwiona – tylko on, Samu i Rebe wiedzą, co naprawdę stało się z Armandem. Ari może jednak pójść na policję – np. nakłoniona przez Benjamina – a jak zostało wcześniej wspomniane, poszukiwania mężczyzny mogłyby okazać się sporym problemem dla uczniów. Jak wiadomo, w Las Encinas nigdy nie jest spokojnie i może okazać się, że przyjaciele nie zobaczą po powrocie wszystkich znajomych – bo ktoś może już nie żyć.

Ander i Omar pogodzili się, wracając do siebie. Jak na ich związek wpłynie rozłąka? Co jeśli Patrick znowu zawróci w głowie Omarowi, podczas nieobecność Andera? A może to on pozna kogoś nowego w trakcie podróży?

Szkoła dla elity jest dostępna na Netfliksie

REKLAMA