Netflix zapowiada nowy serial "Kasztanowy ludzik" – duński kryminał od twórcy oryginalnego "The Killing"

"Kasztanowy ludzik" (Fot. Netflix)

Brakowało wam może ostatnio mrocznych skandynawskich kryminałów? "Kasztanowy ludzik" to nowy serial Netfliksa na podstawie znanej powieści – zobaczcie teaser.

"Gdy go znajdziesz, będzie już za późno". Netflix zapowiedział na jesień premierę nowego serialu "Kasztanowy ludzik" w klimatach Nordic noir. Serial jest adaptacją popularnej powieści Sørena Sveistrupa, twórcy duńskiego serialu "Forbrydelsen" ("The Killing"). Za sterami produkcji stanął sam autor książki.

Kasztanowy ludzik – nowy serial twórcy The Killing

"Kasztanowy ludzik" to składający się z sześciu odcinków mroczny thriller psychologiczny, rozpoczynający się od zabójstwa. Na kopenhaskim placu zabaw zostaje znaleziona brutalnie zamordowana dziewczyna, a nad nią wisi ludzik zrobiony z kasztanów. Ten szczegół wiąże się z tajemniczym zaginięciem sprzed roku i nasuwa duńską policję na trop seryjnego mordercy. Rozpoczyna się walka z czasem, żeby powstrzymać człowieka, który zostawia tę specyficzną wizytówkę.

Danica Curcic ("Równonoc") i Mikkel Boe Følsgaard ("The Rain", "The Legacy") grają duet młodych detektywów, którzy rozwiązują nietypową sprawę. W obsadzie znajdują się także Iben Dorner ("Borgen"), David Dencik ("Quicksand"), Lars Ranthe ("Seaside Hotel"), Esben Dalgaard Andersen ("Couple Trouble"), Morten Brovn Jørgensen ("Rita"), Thomas Hwan ("Follow the Money"), Signe Egholm Olsen ("Borgen"), Jens Jørn Spottag ("The Legacy") i nie tylko.

Premiera serialu Kasztanowy ludzik jesienią na Netfliksie

REKLAMA