Sherlock Holmes pojawi się w 3. sezonie "Lupina"? To całkiem możliwe, ale nie obejdzie się bez twistu

"Lupin" (Fot. Netflix)

Czy na ulicach Paryża pojawi się słynny detektyw z Baker Street? Nowe plotki sugerują, że w 3. sezonie "Lupina" drogi głównego bohatera mogą skrzyżować się z jakąś wersją Sherlocka.

"Lupin" to współczesna adaptacja francuskiej serii, zaliczanej do klasyki kryminałów. Opowieść o słynnym złodzieju, Arsène Lupinie (a raczej jego miłośniku Assane Diopie) doczekała się do tej pory dwóch sezonów. Omar Sy potwierdził, że trwają prace nad 3. sezonem, zaś twórcy już wcześniej mówili, że planują więcej sezonów. Pojawiły się plotki, że moglibyśmy zobaczyć postać "w stylu Sherlocka Holmesa".

Lupin: Czy w serialu pojawi się Sherlock Holmes?

Autor książkowego pierwowzoru, Maurice Leblanc, wykorzystał postać brytyjskiego detektywa w swoich powieściach, pomimo braku praw autorskich. Sherlock pojawił się jako Herlock Sholmes, z czym zresztą miał problem Sir Arthur Conan Doyle.

Jak wydedukował serwis Small Screen, słynny brytyjski detektyw – lub ktoś na wzór jego postaci – może pojawić się w kolejnym sezonie "Lupina". Możliwe, że serial również "przekręci" jego nazwisko, żeby obejść problem z prawami autorskimi i jednocześnie złożyć hołd powieściom, których bohaterem jest Arsène Lupin.

sherlock holmes lupin sezon 3

"Sherlock" (Fot. BBC)

Ale jest jeszcze jedna możliwość. Jak przyznał wcześniej współtwórca serialu George Kay, niewykluczone, że skoro głównym bohaterem "Lupina" nie jest sam Arsène Lupin, tylko miłośnik jego twórczości Assane Diop, to zamiast Sherlocka Holmesa czy też Herlocka Sholmesa moglibyśmy spotkać nowego bohatera, który na tej samej zasadzie byłby zafascynowany tą postacią.

– Fani Arsène'a Lupina, których obecność jest w serialu ewidentna, mogliby zetrzeć się z fanami Sherlocka Holmesa – gdybyśmy chcieli naprawdę przenieść to na metapoziom. Taki poziom zabawy byłby naprawdę fajny i nie jest to coś, o czym nie rozmawialiśmy – powiedział scenarzysta.

Czy to oznacza, że naprawdę doczekamy się jakiejś formy odniesienia do "Sherlocka"? Tego dopiero się dowiemy. Zdjęcia do 3. sezonu francuskiego hitu Netfliksa planowane są na jesień. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją 2. sezonu "Lupina".

 Serial Lupin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA