Specjalny singiel do 2. sezonu "Kruka". Zobaczcie klip inspirowany kulturą Podlasia

"Kruk" (Fot. CANAL+)

"Kruk" powróci z 2. sezonem w lipcu. "Czarny woron nie śpi" ponownie zabierze widzów w okolice Podlasia. Z tej okazji powstał specjalny muzyczny klip, promujący serial.

"Kruk" uważany jest za jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat. Po trzech latach Canal+ wypuści drugą serię, zatytułowaną "Czarny woron nie śpi". Emisja rozpocznie się 9 lipca – nowe odcinki ponownie skupią się na historii Adama Kruka. Komisarz powraca do Białegostoku, gdzie zajmie się prowadzeniem śledztwa dotyczącego mafijnych interesów, a także z pomocą Szeptuchy podda się się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę.

Kruk. Czorny woron nie śpi – klip muzyczny

Z okazji nadchodzącego 2. sezonu "Kruka" powstał specjalny klip promujący serial. Za stworzenie singla odpowiada Bartosz Chajdecki, który brał udział przy tworzeniu muzyki nie tylko do 1. sezonu "Kruka", ale także do takich polskich hitów jak "Żmijowisko" czy "Czas honoru".

Singiel wykonywany jest przez zespół Południce. Pieśń została zainspirowana podlaskim folklorem, co podkreślił Chajdecki.

– Niesamowity klimat Podlasia, jego tradycje oraz kultura muzyczna są naturalną pożywką dla wyobraźni i znakomitą, artystyczną inspiracją. Szeptuchy, ludowe śpiewy, przenikanie się wielu kultur oraz życie na ich styku czy wszechobecna tajemnica – nie można być obojętnym wobec takiej wyjątkowości. Z dużą dozą fascynacji, ale też pewną nieśmiałością, zanurkowałem w klimat tej krainy– powiedział.

Kruk. Czorny woron nie śpi

"Kruk" (Fot. Jaroslaw Sosinski/Canal+)

W 2. sezonie "Kruka" wystąpią Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Barbara Jonak i Zbigniew Stryj. Za sterami stanęła ekipa odpowiedzialna za 1. serię, czyli Jakub Korolczuk (scenariusz) i Maciej Pieprzyca (reżyseria).

Premiera 2. sezonu Kruka 9 lipca na Canal+

REKLAMA