Dlaczego w 3. sezonie "Virgin River" brakuje jednej z głównych postaci? Twórczyni tłumaczy nieobecność

"Virgin River" (Fot. Netflix)

W 3. sezonie "Virgin River" wrócili wszyscy nasi ulubieni bohaterowie, ale jedna postać jest obecna bardziej duchem niż ciałem. Jaka jest tego przyczyna? Uwaga na spoilery!

"Virgin River" wróciło z 3. sezonem i już w 1. odcinku zaskoczyło widzów kolejną zagadką oraz wprowadziło nową postać – Brie (Zibby Allen), siostrę Jacka (Martin Henderson). Za to inna ważna bohaterka jest praktycznie nieobecna – chodzi oczywiście o Hope (Annette O'Toole) w tym sezonie.

Virgin River: Czemu w 3. sezonie nie ma Hope?

Jak się okazuje już w premierze, Hope utknęła w Karolinie Południowej, gdzie odwiedzała rodzinę i została zatrzymana przez huragan. I choć jej postać wciąż jest obecna w fabule, na ekranie prawie jej nie ma. Ona i Doc (Tim Matheson) utrzymują kontakt dzięki FaceTime, a cały wątek wygląda, co tu dużo mówić, na wymuszony niesprzyjającymi okolicznościami.

Wszystko dlatego, że rzeczywiście tak jest, co przyznaje showrunnerka serialu Sue Tenney w rozmowie z TVLine. 3. sezon "Virgin River" był kręcony w czasie pandemii i nieobecność Hope wynika z tego, że aktorka nie mogła przyjechać na plan.

– To zdecydowanie [efekt] pandemii. [Annette O'Toole] nie była w stanie podróżować, więc musieliśmy się przemodelować. Tak właściwie to bardzo mi się podoba to, co wymyśliliśmy. Myślę, że to naprawdę dobrze działa. Utrzymanie jej obecności w serialu, nawet jeśli jest tylko w paru odcinkach, było najważniejsze. Ludzie o niej mówią, a ja ją zatrzymałam w czołówce – mówi twórczyni serialu.

Virgin River sezon 3 dlaczego nie ma Hope

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Kiedy ostatnio widzieliśmy Hope, ona i Doc zostali zaskoczeni przez przyjaciół przyjęciem zaręczynowym akurat w momencie, kiedy on miał jej zdradzić swoją diagnozę. Wyjazd Hope oznacza, że Doc musi radzić sobie sam z jej następstwami – choć oczywiście pomaga mu Mel (Alexandra Breckenridge), na horyzoncie pojawia się też ponownie zawsze chętna do pomocy Muriel (Teryl Rothery).

Nie wiadomo, jak wątek Hope będzie wyglądać w 4. sezonie "Virgin River". Netflix jeszcze nie ogłosił zamówienia, ale nieoficjalnie wiadomo, że zdjęcia do nowych odcinków mają rozpocząć się w Kanadzie pod koniec lipca i potrwać do końca listopada.

3. sezon Virgin River jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA