Tobias Menzies jest pewien sukcesu swojego następcy. Gwiazda "The Crown" o wyborze nowego księcia Filipa

"The Crown" (Fot. Netflix)

W "The Crown" po każdych dwóch sezonach mają miejsce przeskoki w czasie, co oznacza nową obsadę. Tobias Menzies jest jednak pewien sukcesu swojego następcy w roli księcia Filipa.

Fani oczekują na 5. sezon "The Crown". Zdjęcia mają wystartować w lipcu. W nowych odcinkach zobaczymy kolejny przeskok w czasie oraz całkowicie nową obsadę. Imelda Staunton zagra królową Elżbietę II. W roli jej męża, księcia Filipa zobaczymy zaś Jonathana Pryce'a, znanego m.in. jako Wielki Wróbel z "Gry o tron". Co do powiedzenia o castingu ma dotychczasowy odtwórca roli, Tobias Menzies?

The Crown: Tobias Menzies o nowym księciu Filipie

Aktor udzielił wywiadu dla portalu Radio Times, w którym wypowiedział się na temat wyboru Jonathana Pryce'a do roli księcia Filipa. Jak wyznał, nie śmiałby udzielać tak doświadczonemu aktorowi rad.

– To on jest teraz Rycerzem Królestwa – jestem daleki od udzielania mu jakichkolwiek rad. Jestem pewien, że będzie genialny. To znaczy, mogę mieć taką nadzieję – i liczę, że wyniesie z grania tak wiele, jak ja. Jeśli mam być szczery, to była dla mnie prawdziwa podróż – zaczął Menzies.

the crown sezon 5 tobias menzies

"The Crown" (Fot. Netflix)

Tobias Menzies wypowiedział się również na temat osobistych doświadczeń z grania księcia Filipa oraz nawiązał do naśladowania specyficznego sposobu mówienia księcia.

– Tak naprawdę nie myślałem o nim [księciu Filipie], zanim przyszedłem do serialu i go zagrałem, byłem zmieszany i zaskoczony tymi wszystkimi zwrotami akcji, a on okazał się bardziej zaskakującą osobą [niż się spodziewałem]. Mam nadzieję, że on [Jonathan Pryce] wyruszy w swego rodzaju podróż. Życzę mu powodzenia z głosem. Jestem pewien, że zrobi z nim coś interesującego – powiedział aktor.

Co jeszcze zmieni się w obsadzie "The Crown? Elizabeth Debicki zastąpi Emmę Corrin w roli Diany. Do obsady dołączyli również Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), a także Olivia Williams (Camilla Parker Bowles).

Premiery nowych odcinków The Crown możemy spodziewać się w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA