Fani "Lucyfera" niepokoją się o dalsze losy Chloe. Co może oznaczać starsza wersja detektyw Decker?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Finał sezonu 5B "Lucyfera" zaskoczył wszystkich. Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Ale fani zdecydowanie bardziej martwią się o to, co 6. sezon zrobi z Chloe.

"Lucyfer" zostawił nas z ogromnym zwrotem akcji: upadły anioł zajął miejsce Boga. Chyba nikt nie wierzył, że plan głównego bohatera (Tom Ellis) naprawdę się powiedzie. Ale gdy on starał się o nową posadę, Chloe (Lauren German) martwiła się, jak pogodzić życie na ziemi z nowymi obowiązkami boskiej doradczyni.

Nie tylko Chloe i Lucyfer nie wiedzą, co ich czeka. Także fani serialu chłoną każdą, nawet najmniejszą nowinę na temat przyszłości swojej ulubionej serialowej pary, i nie umyka im żaden wyciek nawiązujący do 6. sezonu Lucyfera.

Lucyfer sezon 6: Czy Chloe zestarzeje się na ziemi?

Na portalu IMDb 10 lipca pojawił się – już usunięty – opis jednego z odcinków 6. sezonu o tytule "Partners for Life". Obsadzona była w nim aktorka Jean Carol w roli "Elderly Chloe" (czyli starszej Chloe). Jak zauważa serwis Cheat Sheet, wywołało wśród fanów prawdziwy niepokój o dalszy rozwój wydarzeń.

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Starsza Chloe wywołała natychmiast lawinę pytań. Czy bohaterka zestarzeje się na ziemi, wychowując Trixie (Scarlett Estevez)? Czy będzie żyć dalej bez Lucyfera? A może Lucyfer wyrzeknie się nieśmiertelności i zestarzeją się razem? Wielu fanów najbardziej obawia się tej pierwszej opcji: Lucyfer zamieszka w niebie, a Chloe będzie żyć sama na ziemi do później starości.

Co więcej, nic nie wiadomo o dalszych losach Lucyfera. Czy jego nowa rola pozwoli mu pozostać w Los Angeles i prowadzić klub nocny? Najprawdopodobniej Lucyfer będzie starał się dzielić czas pomiędzy niebo a ziemię, ale wtedy nie będzie podlegał upływowi czasu – chyba że z wraz z boskimi mocami będzie mógł sztucznie postarzać swój wygląd.

– Mam nadzieję, że to nie będzie tak, że Chloe mocno się zestarzeje, umrze i wtedy oni ponownie zejdą się w niebie. Nie wiem czemu, ale to by mnie zirytowało. Mam jednak pełne zaufanie do scenarzystów, że dadzą nam satysfakcjonujące zakończenie – napisał jeden z fanów na Reddicie.

Lucyfer sezon 5b intymne sceny chloe lucyfer

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Inny z fanów stwierdził, że właściwie nie ma dobrego wyjścia z sytuacji – każda opcja wydaje się nie pasować.

– Cóż, na chwilę obecną zgaduję (ze wszystkich spoilerów), że Lucyfer nie będzie śmiertelny, a Chloe nie będzie nieśmiertelna, więc jakie mają opcje? Jeżeli Lucyfer z nią zostanie, podczas gdy ona będzie się starzeć, to nie jest to dobre zakończenie dla mnie. Ale jeśli on pójdzie do nieba i zostawi Chloe, żeby żyła bez niego, po to, żeby spotkać się z nią w niebie, cóż, to zakończenie będzie jeszcze gorsze. Dlatego staram się zaufać scenarzystom, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie zakończenia, które by mnie usatysfakcjonowało.

Lucyfer: Diabeł i Chloe mają szansę na happy end?

Jednak część z fanów nie uważa, by Chloe miała się zestarzeć w samotności. Jedną z teorii jest, że serial zrobi przeskok w czasie i pokaże nam fragmenty przyszłości, co tłumaczy potrzebę stworzenia starszej wersji bohaterki. Inni sugerują, że "Lucyfer" pójdzie w ślady serialu "Supernatural", prezentując szczęśliwe zakończenie. Najpierw koncentrując się na szczęśliwym życiu Chloe na ziemi razem z Lucyferem, a później ich wspólne życie w niebie.

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Jeden z fanów na Reddicie napisał: "Może Lucyfer i Chloe będą żyli razem długo i szczęśliwie, ona zestarzeje się i umrze, pójdzie do nieba i tam zostaną razem na wieczność".

Składający się z 10 odcinków 6. sezon "Lucyfera" będzie już finałowy. W tym momencie nie ma daty premiery, ale zdjęcia są zakończone i twórcy sugerują, że nie będziemy długo czekać na premierę.

Lucyfer jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA