Archie i spółka z "Riverdale" jako wiedźmy! Twórca zdradza, jakie miał plany na crossover z "Sabriną"

"Riverdale" (Fot. CW)

Gangi, sekty, kosmici – do tych grup mogły dołączyć także wiedźmy. Showrunner "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" zdradza, że miał ambitne plany na crossover.

"Chilling Adventures of Sabrina" zostało niespodziewanie skasowane po czterech sezonach. Już wcześniej pojawiały się głosy o potencjalnym crossoverze z "Riverdale" – showrunner obu seriali, Roberto Aguirre-Sacasa, zdradził, jaki miał pomysł na połączenie produkcji.

Jaki był plan na crossover Riverdale i Sabriny?

Showrunner w rozmowie z Deadline powiedział, że gdyby "Chilling Adventures of Sabrina" otrzymało zamówienie na kolejny sezon, widzowie zobaczyliby crossover z "Riverdale".

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że nie robimy żadnych dodatkowych części czy sezonów, podejrzewaliśmy już, że 4. część będzie ostatnią, więc chcieliśmy odejść z hukiem. Kazaliśmy Sabrinie poświęcić się, by ocalić swoją rodzinę, przyjaciół, miasteczko. Z drugiej strony, nie byliśmy do końca pewni, więc zakończyliśmy cliffhangerem.

Crossover Chilling Adventures of Sabrina i Riverdale

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Jak dokładnie wyglądałby crossover w 5. sezonie "Chilling Adventures os Sabrina"?

– Skończyłem montować finał ["Chilling Adventures of Sabrina"] na początku pandemii i przedstawiłem Netfliksowi pomysł na 5. sezon, który przedstawiłby Archiego, Betty, Veronicę, Jugheada i innych mieszkańców Riverdale jako czarownice. Byłaby wojna pomiędzy czarownicami z Greendale, a wiedźmami i czarownikami z Riverdale. Netflix podekscytował się tym pomysłem, ale z powodu pandemii, jego realizacja nie była możliwa.

Crossover nie będzie mieć miejsca, jednak fani mają nadzieję, że Sabrina Spellman w jakiś sposób powróci na nasze ekrany. Kiernan Shipka przyznała, że chętnie znowu zagrałaby bohaterkę.. Przypomnijmy jej słowa:

– Mam nadzieję, że ona wróci. Myślę, że wciąż możemy wybrać się do Riverdale. Chyba mam nadzieję, że ona po prostu wyskakuje i mówi coś w stylu: "O rany! Wylądowałam w nie tym hrabstwie co trzeba!". I kończy się to tak, że zostaje tam na jakiś czas uwięziona. Myślę, że to by było zabawne – powiedziała.

"Riverdale" ma obecnie przerwę w emisji, ale cała ekipa pracuje na planie nowych odcinków. Powrót serialu planowany jest na 11 sierpnia.

Riverdale i Chilling Adventures of Sabrina są dostępne na Netfliksie

REKLAMA