Czy romans z "Lokiego" to kazirodztwo? Reżyserka serialu odnosi się do sugestii, że to coś niewłaściwego

"Loki" (Fot. Marvel/Disney+)

Romans Lokiego i Sylvie jest dla wielu fanów kłopotliwy i nie wiedzą, jak go potraktować. Reżyserka Kate Herron odniosła się do sugestii, że to może być kazirodztwo.

Romans pomiędzy Lokim (Tom Hiddleston) a Sylvie (Sophia Di Martino) jest interpretowany na wiele sposobów, w tym jako relacja kazirodcza. Reżyserka Kate Herron w rozmowie z portalem Polygon zapewniła, że nie widzi ich jako rodzeństwa.

Loki sezon 1: Czy serialowy romans to kazirodztwo?

Uczucie, jakim Loki obdarzył Sylvie, czyli swój kobiecy wariant, Herron określa jako "zakochanie się w samym sobie". Reżyserka bardzo wyraźnie widzi różnice pomiędzy bohaterami i dla niej są to całkowicie odrębne osoby, które miały podobne przeznaczenie i zadania do wykonania.

– Moja interpretacja jest taka, że oni oboje są Lokim, ale nie są tą samą osobą. Nie widzę ich jako brata i siostry. Mają całkowicie inne pochodzenie (...) i myślę, że to ważne dla jej postaci [Sylvie]. W pewnym sensie mają taką samą rolę do odegrania z punktu widzenia świata i przeznaczenia, ale nie podejmują takich samych decyzji – mówi Herron.

Loki Sylvie romans kazirodztwo

"Loki" (Fot. Marvel/Disney+)

Jak dodaje reżyserka, sprawa z różnymi wariantami Lokiego nie jest taka prosta. Każdy z nich to inna osoba i trudno też ich traktować jak rodzeństwo.

– [Serial jest] spojrzeniem na siebie samego i zadaniem sobie pytania: "Co nas definiuje?". Mam na myśli, spójrzcie na tych wszystkich Lokich w serialu, każdy jest kompletnie inny. Myślę, że jest coś pięknego w jego romantycznej relacji z Sylvie, ale oni nie są jednoznaczni.

W innym wywiadzie reżyserka odniosła się do pocałunku z finałowego odcinka sezonu 1, mówiąc, że jej zdaniem pocałunek Sylvie był szczery i to był jej sposób na powiedzenie "do widzenia".

Choć "Loki" powróci z 2. sezonem, wraz z nowymi odcinkami zmieni się reżyser. Kate Herron opuszcza ekipę – miała kontrakt tylko na sześć odcinków.

REKLAMA