"Loki" powróci z 2. sezonem. Disney+ ogłosił zamówienie po dzisiejszym finale

"Loki" (Fot. Marvel/Disney+)

Tom Hiddleston jeszcze powróci na mały ekran jako Bóg Psot. "Loki" dostał zamówienie na 2. sezon – ogłosiła platforma Disney+ tuż po finale 1. serii popularnej produkcji.

Wszystkie dotychczasowe projekty Marvela i Disney+ okazały się sukcesem, ale to "Loki" pobił rekord, stając się błyskawicznie najpopularniejszym serialem na świecie – i to mimo że platforma streamingowa Disneya w większości krajów nie jest dostępna. Nic więc dziwnego, że nie czekano z zamówieniem kolejnych odcinków.

Loki sezon 2: Marvel zapowiada kontynuację serialu

Jak donosi Variety, po napisach końcowych dzisiejszego odcinka, czyli finału 1. serii, pojawia się ogłoszenie następującej treści: "Loki powróci w 2. sezonie". Jeśli nie chcecie go przegapić, jest ono dokładnie w 42. minucie i 48. sekundzie odcinka. Marvel i Disney+ na razie nie zdradzają żadnych szczegółów na temat dalszych losów Boga Psot, którego Tom Hiddleston gra w MCU od 2011 roku.

Loki sezon 2 czy będzie

"Loki" (Fot. Marvel/Disney+)

"Loki" to trzeci już serial Marvela i Disney+, będący częścią MCU. Pierwszy z nich, czyli "WandaVision", zgarnął wczoraj 23 nominacje do nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu limitowanego oraz dla odtwórców głównych ról, Elizabeth Olsen i Paula Bettany'ego. "Falcon i Zimowy żołnierz otrzymał pięć nominacji, w tym za występ Dona Cheadle'a. "Lokiego" nie ma na liście nominowanych, ponieważ obejmuje ona produkcje, które miały premierę najpóźniej 31 maja.

Czy zamówienie na 2. sezon dla "Lokiego" oznacza, że kontynuację mogą otrzymać też inne seriale z MCU? Jak wyjaśnił Kevin Feige, szef Marvel Studios, plany serialowe są i będą dyktowane rozwojem całego MCU. Przykładowo, Elizabeth Olsen pojawi się jako Wanda Maximoff w nowym filmie "Doctor Strange in the Mulitverse of Madness", co w pewien sposób będzie kontynuacją "WandaVision".

– Fajne w MCU są wszystkie crossovery, które możemy robić pomiędzy serialami, pomiędzy filmami. Będzie się to różnić w zależności od historii. Czasami pójdzie to w stronę 2. sezonu, czasami filmu fabularnego i potem z powrotem serialu. Czasami, co jeszcze nie zostało ogłoszone, myślimy o zamówieniu 2. sezonu nadchodzących seriali i planujemy je – powiedział Feige.

Na razie nie wiadomo, jaki jest plan na 2. sezon "Lokiego", kiedy rozpocznie się produkcja i kiedy możemy spodziewać się premiery. Kolejne serialowe projekty Marvela i Disney+ to m.in. animacja "What If...?", która będzie mieć premierę 11 sierpnia oraz "Hawkeye", który jest zaplanowany na koniec roku.

REKLAMA