Courteney Cox ma szansę na Emmy, ale nie jest zadowolona. "Nie do końca o to mi chodziło" – przyznaje

"Przyjaciele: Spotkanie po latach" (Fot. HBO Max)

Aż do tego roku jedyną członkinią głównej obsady "Przyjaciół" bez nominacji Emmy była Courteney Cox. Tegoroczne uznanie jednak nie do końca usatysfakcjonowało gwiazdę.

Aktorzy z "Przyjaciół" podczas 10-letniej emisji serialu byli wielokrotnie nominowani do prestiżowych nagród, w tym do Emmy. Courteney Cox, serialowa Monica, była jedyną osobą z głównej obsady, która nie otrzymała nominacji do Emmy. W czerwcu aktorka wyznała, że brak uznania dla jej roli rzeczywiście ją zabolał. Na tegorocznej gali aktorka została wyróżniona – jednak nie do końca o to jej chodziło.

Przyjaciele: Courteney Cox o nominacji do Emmy

Courteney Cox w końcu otrzymała nominację – ale nie za rolę Moniki. W rozmowie z EW Cox przyznała, że nie jest to wyróżnienie, na które liczyła. Jej rola w serialu była i pozostaje niedoceniona przez Akademię Telewizyjną.

– Szczerze, jestem bardzo szczęśliwa, że "zjazd" został doceniony, ponieważ uważam, że jest świetny. Ben Winston [reżyser programu] wykonał świetną robotę, tak jak cała jego ekipa. Będę jednak szczera – to tak właściwie nie do końca jest ta Emmy, na którą liczyłam – powiedziała aktorka.

Przyjaciele spotkanie po latach emmy

"Przyjaciele: Spotkanie po latach" (Fot. HBO Max)

Courteney Cox otrzymała nominację jako producentka wykonawcza programu "Przyjaciele: Spotkanie po latach" razem z kolegami z planu –  Jennifer Aniston (Rachel), Lisą Kudrow (Phoebe), Matthew Perrym (Chandler), Davidem Schwimmerem (Ross) oraz Mattem LeBlankiem (Joey) – a także twórcami "Przyjaciół", Martą Kauffman i Davidem Crane'em.

73. gala rozdania nagród Emmy odbędzie się w niedzielę 19 września, a poprowadzi ją znany z serialu "The Neighborhood" Cedric the Entertainer, dla którego będzie to debiut w tej roli. Lista serialowych nominacji do Emmy 2021 jest tutaj.

Przyjaciele: Spotkanie po latach jest dostępne na platformie HBO GO

REKLAMA