Co dalej z postacią Helen McCrory w "Peaky Blinders"? Fani mają pomysł na zamknięcie wątku ciotki Polly

Helen McCrory w "Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Helen McCrory zmarła w trakcie zdjęć do 6. sezonu "Peaky Blinders". Czy to znaczy, że ciotkę Polly też czeka śmierć? Fani mają pomysł, jak zakończyć wątek tej postaci.

Ciotka Polly, grana przez zmarłą Helen McCrory, to jedna z ulubionych postaci fanów "Peaky Blinders". Nic więc dziwnego, że żałobie po aktorce towarzyszy pytanie, jak zostanie zamknięty jej wątek w serialu.

Peaky Blinders sezon 6: Co się stanie z ciotką Polly?

Helen McCrory zmarła w kwietniu po walce z rakiem. Ekipa serialu uhonorowała ją specjalnym klapsem filmowym z jej zdjęciem i podpisem: "Na zawsze część rodziny Peaky Blinders". Zdjęcia do 6. sezonu serialu zakończono wraz z końcem maja, ponad miesiąc po jej śmierci. Ekipa milczy na temat tego, co się stanie z ciotką Polly w finałowym sezonie, ale fani jedno wiedzą na pewno – nie chcą jej śmierci.

Popkulturowy serwis Cheat Sheet zebrał komentarze fanów z Reddita, którzy próbują zgadnąć, co może zrobić ciotka Polly w obecnych okolicznościach – kiedy szykuje się walka o rodzinny interes pomiędzy Tommym Shelbym (Cillian Murphy) a jej synem Michaelem Grayem (Finn Cole) i jego żoną Giną (Anya Taylor-Joy).

Wiele osób uważa, że dobrą opcją jest wyjazd Polly z Anglii do innego kraju.

– Opuściła firmę i kraj. Odcięła wszystkich, nawet Michaela, tylko z wyjątkiem Ady. Na prośbę Polly Ada nikomu nie ujawni, gdzie ona jest – pisze jeden z fanów.

Inny podrzuca konkretny kierunek: Australia.

– Jedynym logicznym rozwiązaniem, jakie przychodzi mi do głowy, jest wysłanie jej postaci do Australii. Ona od jakiegoś czasu chciała uciec od życia Peaky, a teraz, kiedy Michael posunął się za daleko, nie powodu, by zostać – twierdzi.

Kolejny z komentujących słusznie zauważa, że Polly w dużym stopniu już się wypisała z Peaky Blinders.

– Ona już jest poza tą historią. Wręczyła swój list z rezygnacją dosłownie trzy dni po tym, jak Tommy odmówił Michaelowi korony (gwarantując wojnę między nimi). Nie mogła stanąć po żadnej ze stron i wiedziała, że zostanie zabita przez tego, którego zdecyduje się porzucić. Więc opuściła Birmingham i wyjechała w nieznane.

Peaky Blinders Helen McCrory polly zakończenie

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Pragmatyczni widzowie zauważają też, że ekipa "Peaky Blinders" musiała być świadoma, w jakim stanie jest aktorka, dlatego pewnie przygotowano dla niej wcześniej odpowiednie zakończenie i je nakręcono przed śmiercią Helen McCrory. Nie wiemy tego jednak na pewno – aktorzy i twórcy milczą na ten temat.

Finałowy sezon brytyjskiego hitu jeszcze nie ma daty premiery, ale jest szansa, że BBC pokaże go na Wyspach pod koniec 2021 albo na początku 2022 roku, a Netflix w pozostałych krajach – wkrótce po zakończeniu emisji na BBC. Historia Tommy'ego Shelby'ego i jego rodziny nie zakończy się na 6. sezonie "Peaky Blinders" – showrunner serialu Steven Knight planuje jeszcze film i być może także spin-offy.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA