Kate Herron zepsuła "Lokiego"? Reżyserka serialu Marvela sprytnie odgryzła się seksistowskiemu trollowi

"Loki" (Fot. Disney+)

Pomimo że "Loki" spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, część "fanów" atakuje reżyserkę Kate Herron. Niestety, ich uwagi nie dotyczą jej pracy, a są wymierzone personalnie.

Internetowa nienawiść dotyka szczególnie twórców, a jeżeli współtworzysz znaną franczyzę, możesz być praktycznie pewien ataku trolli. Spotykają się z tym zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jednak sposób ataku na obie płcie jest inny – kobiety częściej atakuje się pod kątem ich wyglądu. Doskonałym przykładem jest Kate Herron, a jeszcze lepszym – jej reakcja na ten atak.

Loki: Kate Herron odpowiada na atak trolla

Na Twitterze reżyserki możemy znaleźć wiadomość od "niezadowolonego fana". Pisze w niej: "Dzięki za zrujnowanie Lokiego, gruba zdziro". Dowcipna odpowiedź reżyserki spotkała się z dużym uznaniem: "Gorąca, gruba i dostępna, by zrujnować wasze największe franczyzy".

Dlaczego reżyserka "Lokiego" nie zignorowała tego komentarza? Jak tłumaczy kobiecy blog popkulturowy The Mary Sue, z jednej strony nie wolno dać się ponieść emocjom, bo wtedy takie osoby dostaną dokładnie to, co chciały. Z drugiej strony, milczenie sprawia, że wydaje im się, że mogą zrobić wszystko bez żadnych konsekwencji. Pokazanie takiej wiadomości – z zamazanymi danymi – pozwala unaocznić problem i równocześnie obrócić taki komentarz na swoją własną korzyść.

Kate Herron dokładnie to zrobiła, co zdumiało Jamesa Gunna, reżysera "Strażników Galaktyki" i "Legionu samobójców", który w odpowiedzi był w stanie napisać tylko jedno słowo:

Loki: Kiedy premiera 2. sezonu serialu Disney+?

O 2. sezonie "Lokiego" na razie nie wiadomo nic poza tym, że jest w planach, a Kate Herron już nie stanie za kamerą – reżyserka podpisała kontrakt tylko na jeden sezon i nie planuje go przedłużać.

Najbliższy serial Marvela, jaki będziemy mogli obejrzeć, to animacja "What If...?", która pokaże nam równoległe światy i wydarzenia, bezpośrednio nawiązując do finału Lokiego. Jej premiera odbędzie się 11 sierpnia na Disney+.

REKLAMA