Spin-off "Cienia i kości" z Kazem i spółką w rolach głównych. Według nowych doniesień prace już ruszyły

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Serial "Cień i kość" odniósł ogromny sukces i możliwe, że na tym się nie skończy. Według nieoficjalnych informacji rozpoczęły się wstępne prace nad spin-offem. Co o nim wiadomo?

"Cień i kość" to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier tego roku – obecnie trwają prace nad 2. sezonem. Produkcja jest oparta o trylogię Grisza autorstwa Leigh Bardugo połączonej z dylogią "Szóstka wron", która rozgrywa się w tym samym uniwersum. Ale nieoficjalnie wiadomo, że na tym się nie skończy – rozpoczęły się wstępne prace nad spin-offem o tytułowej Szóstce wron.

Cień i kość: Powstaje spin-off o Szóstce wron

Fani książek początkowo niepewnie podchodzili do pomysłu połączenia obu serii, ponieważ akcja "Szóstki wron" rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z trylogii Grisza. Showrunner serialu, Eric Heisserer, był jednak pewien swego –  nie zrobiłby serialu bez wprowadzenia postaci z "Szóstki wron". Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ widzowie pokochali Kaza (Freddy Carter), Inej (Amita Suman) i Jespera (Kit Young). Jak doniósł Vulcan Reporter – trwają już wstępne prace nad spin-offem z tymi bohaterami. Oczywiście od tego do zamówienia serialu jest daleka droga.

cień i kość spin off

"Cień i kość" (Fot. Netflix)

Twórcy serialu od początku mówili o ambitnych planach, dotyczących potencjalnych kolejnych sezonów. Heisserer podkreślił, że chce skupić się nieco bardziej na Ketterdamie:

– Chciałabym porozmawiać o tym, co z "Szóstki wron" możemy zobaczyć w 2. sezonie. Mogę zdradzić, że na sto procent będzie wątek Wylana. Na pewno chcielibyśmy go przedstawić i spędzić trochę więcej czasu w Ketterdamie. W 1. sezonie musieliśmy odciągnąć nasze wrony od miasta, rzucić je za Fałdę i jeszcze dalej w związku z misją. Myślę, że przynajmniej część 2. sezonu powinna być "meczem na podwórku gospodarzy" – stwierdził showrunner.

Netflix nie potwierdził informacji o spin-offie – jeśli produkcja faktycznie dojdzie do skutku, to Heisserer będzie miał jeszcze większe pole do popisu w kreowaniu Ketterdamu. Możliwe również, że zobaczymy postać Wylana, która w książkach należy do grupy wron. Spin-off pozwoliłby także na pogłębienie relacji pomiędzy wronami i zrozumienie ich postępowania w "Cieniu i kości".

– [Jest to na tyle spójne, że] dochodzimy do momentu, w którym zrozumiecie, co to znaczy, jakie znaczenie będzie mieć np. poznanie Wylana przez Jespera, jak to odmieni jego życie i na odwrót. Zrozumiecie jak przyciąganie i odpychanie się Kaza i Inej sprawia, że ich relacje stają się bardziej i bardziej napięte, a oni są związani własnymi traumami – powiedział showrunner w rozmowie z TVLine

Jak poinformował w czerwcu showrunner, scenariusze do 2. sezonu "Cienia i kości" są prawie ukończone. Nie wiadomo, kiedy ekipa powróci na plan zdjęciowy.

Cień i kość jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA