Czy "Lucyfer" może powrócić z 7. sezonem? Twórca serialu sugeruje, żebyście porzucili wszelką nadzieję

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

"Lucyfer" już dwa razy został cudem uratowany i przedłużony na kolejne sezony – czy to znaczy, że może też powstać 7. sezon? Joe Henderson ma jasną i zdecydowaną odpowiedź na takie pytania.

"Lucyfer" we wrześniu powróci z 6. sezonem, który będzie już finałowy. A przynajmniej tak twierdzi Netflix i twórcy serialu – nie wszyscy fani w to wierzą. I trudno im się dziwić, bo wcześniej 5. sezon był zapowiadany jako ostatni. A jeszcze wcześniej "Lucyfer" został uratowany przez Netfliksa, po tym jak skasował go FOX.

Lucyfer – czy będzie 7. sezon serialu?

Jak zauważa serwis What's on Netflix, w sieci jest petycja, której autorzy domagają się 7. sezonu i przekroczenia magicznej granicy 100 odcinków, która daje serialowi szansę na sprzedaż w syndykacji. Co miałoby znaczenie, ale tylko gdyby "Lucyfer" wciąż był w tradycyjnej telewizji – na Netfliksie to kompletnie bez znaczenia.

"Lucyfer" obecnie ma 83 odcinki, a po 6. sezonie liczba ta wzrośnie do 93. I wszystko wskazuje na to, że na tym się zatrzyma, co niedawno potwierdził na Twitterze Joe Henderson, jeden z showrunnerów serialu. Henderson krótko odpowiedział na fanowską sugestię, że Netflix raz jeszcze może zrobić niespodziankę i zamówić kolejny sezon: "Mogę potwierdzić, że to się nie wydarzy".

Ekipa "Lucyfera" zakończyła już pracę nad 6. sezonem i zajęła się kolejnymi projektami. Joe Henderson tworzy młodzieżowy serial "Shadecraft, a także aktorski serial o Pokemonach (przy czym ten drugi nie jest oficjalnie potwierdzony przez Netfliksa). Tom Ellis obecnie kręci w Nowym Jorku netfliksowy film "Players", a Aimee Garcia – sequel "47 roninów".

Z wypowiedzi twórców również wynika, że 6. sezon to już na 100 procent pożegnanie z Lucyferem w wersji granej przez Toma Ellisa. Zapowiedź finałowych odcinków możecie obejrzeć tutaj, jest też paczka nowych zdjęć.

Lucyfer sezon 6 – premiera 10 września na Netflix

REKLAMA