6. sezon "Lucyfera" znacznie szybciej, niż myśleliście – jest zapowiedź i data premiery finałowych odcinków

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Netflix zrobił niespodziankę fanom na Comic-Conie i ogłosił datę premiery 6. sezonu "Lucyfera" – dodajmy, że bardzo już bliską! Zobaczcie zapowiedź finałowej serii.

Twórcy serialu mówili, że "Lucyfer" wróci z finałowym sezonem szybciej, niż nam się wydaje – i jak widać nie żartowali. Netflix ogłosił, że składający się z 10 odcinków 6. sezon pojawi się na platformie w całości 10 września.

Lucyfer sezon 6 – data premiery ogłoszona

Ogłoszeniu towarzyszyło wideo, które zaprezentowano podczas panelu na Comic-Con@Home. Niestety, nie ma w nim ekscytujących nowych scen ani spoilerów, ale za to jest mnóstwo charakterystycznych starszych momentów z całego serialu.

To byłoby na tyle, finałowy sezon "Lucyfera". Diabeł we własnej osobie stał się Bogiem... tak jakby. Dlaczego on się waha? A kiedy świat zacznie się rozpadać bez Boga, co on zrobi w odpowiedzi? Dołączcie do nas, kiedy w słodko-gorzki sposób będziemy żegnać Lucyfera, Chloe, Amenadiel, Maze, Lindę, Ellę i Dana. Zabierzcie chusteczki – czytamy w oficjalnym opisie 6. sezonu.

Panel "Lucyfera" na wirtualnym Comic-Conie poprowadził Luke Cook, czyli Lucyfer z serialu "Chilling Adventures of Sabrina". Na pytania odpowiadał Tom Ellis, a także duet showrunnerów, Joe Henderson i Ildy Modrovich.

Co wydarzy się w 6. sezonie "Lucyfera"? Twórcy serialu sporo na ten temat mówili po premierze sezonu 5B. Będzie niewielki przeskok w czasie, pojawią się nowe postacie, tytułowemu diabłu przyjdzie odegrać nową rolę, a jego relacja z Chloe (Lauren German) stanie pod znakiem zapytania (więcej spoilerów tutaj).

– To rzeczywiście nasz pożegnalny sezon. Jest tu historia, o której nie wiedzieliśmy, że będziemy ją opowiadać, dopóki nie dotarliśmy do punktu, do którego dotarliśmy [w finale 5. sezonu]. Kiedy tam dotarliśmy i rozejrzeliśmy się, zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje cały silnik do opowiadania przez cały sezon historii, która nas ekscytuje – powiedział o 6. sezonie Joe Henderson w rozmowie z TVLine.

6. sezon "Lucyfera" ma zawierać najdroższy odcinek w serialu, ale jednocześnie jako całość będzie raczej kameralny.

– Sezon 6, częściowo z powodu COVID-a, stał się o wiele bardziej intymny. Ale również wiedzieliśmy, że zrobiliśmy efektowny sezon 5B, z dużą ilością spektaklu, nie chcieliśmy więc tego przebijać za pomocą pustej akcji. Tak więc znaleźliśmy bardziej intymną historię dla wszystkich naszych bohaterów, coś dużo bardziej emocjonalnego. Nie musieliśmy szukać daleko – po prostu zagłębiliśmy się bardziej w nich wszystkich – powiedziała Ildy Modrovich, współtwórczyni serialu.

W najbliższych tygodniach spodziewajcie się wysypu materiałów promujących 6. sezon "Lucyfera". Zaczął w tym tygodniu sam Tom Ellis, który wrzucił pierwsze zdjęcie z nowych odcinków – zobaczcie diabła w bardzo stylowym wydaniu.

Lucyfer sezon 6 – premiera 10 września na Netflix

REKLAMA