"Sex/Life" wygrywa z "Rojstem", nowy doktor w grze. 10 najpopularniejszych seriali lipca na Netflix Polska

"Sex/Life" (Fot. Netflix)

W lipcu Polacy rzucili się oglądać produkcje lekkie, łatwe i przyjemne. W top 10 Netfliksa królują takie seriale, jak "Sex/Life", "Virgin River" czy "Jeszcze nigdy...".

Które seriale rządziły w czerwcu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Tym razem walka o pierwszą pozycję rozegrała się pomiędzy "Rojstem" a "Sex/Life" – i polski serial wyszedł z niej pokonany.

10. Too Hot to Handle – 76 punktów

Randkowe reality show Netfliksa wróciło z 2. sezonem i bez problemu wskoczyło do top 10 najchętniej oglądanych seriali w lipcu. Widać "rajskie wybrzeże, gorące słońce i seksowni single" to jest dokładnie to, czego potrzebujemy w kolejne pandemiczne wakacje.

9. Atypowy – 78 punktów

Co tam seksowni single w raju, kiedy kończy się jeden z najsympatyczniejszych i najmądrzejszych komediodramatów Netliksa. "Atypowy" wrócił w lipcu z finałowym sezonem, w którym pełna szczerych emocji i życiowych zakrętów podróż Sama, jego rodziny i przyjaciół dostała swoją kropkę nad i. O tym dlaczego warto ten sezon zobaczyć, nawet jeśli nie wypadł idealnie, przeczytacie w naszej recenzji.

8. Szkoła dla elity – 89 punktów

"Szkoła dla elity" wróciła z 4. sezonem, w którym bardzo wiele się zmieniło. Oryginalni bohaterowie pokończyli liceum i częściowo zniknęli z serialowego świata, a na ich miejsce pojawiła się nowa gwardia. Zdania co do tego, czy udało się utrzymać jakość z pierwszych sezonów, są podzielone, ale Netflix bynajmniej nie zamierza kończyć tej historii. 5. sezon już jest zamówiony.

7. Pokémon Journeys – 101 punktów

W tym tygodniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że Netflix planuje aktorski serial o Pokemonach. I to raczej nie jest przypadek, tylko efekt popularności animacji "Pokémon Journeys" na platformie. Serial skupiający się na przygodach Asha i Pikachu podbija Netfliksa na całym świecie i Polski też nie ominął.

6. Psi patrol – 115 punktów

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

A wy znacie już na pamięć "Psi patrol"? Bo wasze dzieci najprawdopodobniej tak – i nie przeszkadza im to dalej oglądać tego serialu. Kanadyjska animacja spadła co prawda o trzy oczka, ale kolejny miesiąc utrzymuje się na liście, pokonując wiele seriali dla dorosłych.

5. Jeszcze nigdy... – 126 punktów

Z kim powinna być Devi, z Benem czy Paxtonem? To pytanie pojawiło się w lipcu w domach milionów Polaków. 2. sezon "Jeszcze nigdy..." to niewątpliwie wielki triumf aktorski Maitreyi Ramakrishnan, która pokazała kolejne strony swojej bohaterki, w tym także te, z których Devi nie ma prawa być dumna. Nasza recenzja tutaj.

4. Virgin River – 138 punktów

A jeszcze chętniej niż szkolne perypetie Devi oglądaliśmy małomiasteczkowe dramaty w "Virgin River". Poplątana historia miłosna Mel i Jacka, problemy Doktorka i wyjazd Hope, Lizzie i Ricky jako tutejsi Romeo i Julia, fantastyczny debiut Zibby Allen w roli Brie, siostry Jacka – te i inne atrakcje nie tylko trzymały nas przed ekranem, ale też sprawiły, że o serialu było głośno przez cały miesiąc.

3. The Good Doctor – 146 punktów

Uwielbiamy seriale medyczne, zwłaszcza teraz. Podczas gdy zimą i wiosną na polskim Netfliksie rekordy bił "Szpital New Amsterdam", w lipcu godnie go zastąpił "The Good Doctor". Najnowszy serial Davida Shore'a, twórcy "House'a", przedstawia młodego chirurga z autyzmem i zespołem sawanta (w tej roli Freddie Highmore). Chłopak ma trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych, więc kiedy dostaje posadę w prestiżowym szpitalu, skupia się na pracy, pokazując niezwykły talent.

2. Rojst '97 – 211 punktów

"Rojst" powrócił z 2. sezonem, w którym spotykamy znajomych bohaterów po dłuższej przerwie. Akcja "Rojstu '97" dzieje się latem 1997 roku, podczas tzw. powodzi tysiąclecia. Pojawia się kolejna makabryczna zagadka śmierci, a rolę śledczych przejmują detektywi Jass (Magdalena Różczka) i Mika (Łukasz Simlat). Dziennikarze Zarzycki (Dawid Ogrodnik) i Wanycz (Andrzej Seweryn) powracają, ale już raczej na drugim planie. Czy to dobra zmiana? Przeczytajcie naszą recenzję.

1. Sex/Life – 232 punkty

Nie mogło być innego numeru jeden, z końcu jesteśmy narodem, który dał światu "365 dni" i nawet nie przeprosił. "Sex/Life", czyli tandetny koszmarek, w którym oglądamy seksualne przygody znudzonej żony (w tej roli Sarah Shahi z "Person of Interest", która zasługuje na coś lepszego), pobił w lipcu na polskim Netfliksie wszystkie inne tytuły. I zanudził na śmierć naszą recenzentkę. Podwójny sukces.

REKLAMA