Serialowy "Władca Pierścieni" ma już datę premiery. Zła wiadomość jest taka, że będziemy czekać ponad rok

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon Prime Video)

Amazon ogłosił datę premiery "Władcy Pierścieni" i zaprezentował pierwsze zdjęcie z serialu. Szkoda tylko, że mowa o premierze, która jest absurdalnie wręcz odległa.

Serialowy "Władca Pierścieni" nie ma jeszcze tytułu, ale ma zamówienie na 2. sezon i datę premiery na platformie streamingowej Amazon Prime Video: 2 września 2022 roku. Nie, to nie pomyłka – przed nami 13 miesięcy czekania.

Władca Pierścieni – wiemy, kiedy premiera serialu

Amazon ogłosił dziś datę w mediach społecznościowych i poinformował, że w Nowej Zelandii zakończone zostały zdjęcia do 1. sezonu. Opublikowany został pierwszy kadr z serialu, ale to na razie wszystko, co dostaniemy – ekipę serialu czeka wiele miesięcy postprodukcji, a nas akcja marketingowa, jakiej nie widzieliśmy od czasów finałowego sezonu "Gry o tron". Którą to "Grę o tron" Amazon planuje zresztą prześcignąć o kilka długości, przynajmniej jeśli chodzi o budżet.

Jak podał niedawno Stuart Nash, minister rozwoju i turystyki Nowej Zelandii, 1. sezon superprodukcji fantasy ma kosztować 465 mln dolarów, co jest absolutnym rekordem w telewizji. "Grę o tron" uda się przebić pięciokrotnie.

Władca Pierścieni – opis fabuły serialu Amazona

Serial Amazona opowie legendy o bohaterach z Drugiej Ery Śródziemia. Akcja rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial będzie śledzić losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej krainy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Númenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

W obsadzie znajdują się Robert Aramayo (młody Ned Stark z "Gry o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"), a także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Showrunnerami są J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who").

Władca Pierścieni – premiera serialu 2 września 2022 na Amazonie

REKLAMA