Ellen Pompeo zrezygnuje z aktorstwa po "Chirurgach"? Gwiazda medycznego tasiemca o planach na przyszłość

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Wiele wskazuje na to, że kiedy skończą się "Chirurdzy", zakończy się też kariera aktorska Ellen Pompeo. Serialowa Meredith Grey zdradza, jakie ma plany na przyszłość.

"Chirurdzy" przynieśli sławę całej swojej głównej obsadzie i sprawili, że Ellen Pompeo dołączyła do grona najlepiej zarabiających gwiazd w telewizji. Jesienią serial zacznie swój 18. sezon, o którym chodzą plotki, że może już być ostatnim. Co dalej z karierą odtwórczyni roli Meredith Grey?

Chirurdzy – Ellen Pompeo zrezygnuje z aktorstwa?

Ellen Pompeo pojawiła się ostatnio w podcaście "Ladies First with Laura Brown" (via E! Online), gdzie zdradziła, że "nie ma pragnienia" kontynuowania kariery aktorskiej. Jak szybko dodała, nie znaczy to, że już w niczym innym nie zagra, ale też nie zamierza się o to starać. Jej plany na przyszłość są inne.

– Nie mówię, że już nigdy nie zagram. Równie dobrze mogę, ale specjalnie się nie ekscytuję na myśl o kontynuowaniu kariery aktorskiej. Na tym etapie bardziej interesuje mnie przedsiębiorczość. Cieszy mnie inwestowanie w firmy i myśl o założeniu firmy. To jest dziedzina, która mnie ekscytuje – korzystanie z umysłu w inny sposób – powiedziała.

51-letnia gwiazda dodała, że praca w Hollywood to nie jest tylko blichtr, który widzowie kojarzą z show-biznesem. Od kulis wygląda to zupełnie inaczej – i lepiej odnajdują się w tym młodsi ludzie.

– Siedzenie w przyczepach, jeżdżenie, kręcenie raz w Atlancie, raz w Vancouver. Nie mam ochoty siedzieć w przyczepach o godz. 11 w nocy i czekać aż nakręcę sceny albo aż do mnie zapukają i powiedzą mi, kiedy mogę zjeść obiad. To jest dla młodych duchem. To jest dla młodzieży! – stwierdziła Pompeo.

seriale ellen pompeo

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Jak przyznała, nigdy nie zrobiła kariery poza "Chirurgami", ponieważ obawiała się ryzyka i utraty źródła utrzymania. Wolała trzymać się tego, co bezpieczne.

– Kiedy byłam po 30-tce, zdecydowanie widziałam siebie w szufladce. Dlatego zostałam w serialu, bo myślałam sobie: "Cholera, zanim wynegocjuję kontakt i to się zakończy, będę mieć prawie 40 lat. Zostałam wybrana do tej roli, bo reprezentuję pewien typ. Mam 40 lat, więc nigdy już nie będę pracować. Nawet 15 lat temu było tak, że myślało się o tym na zasadzie: "Będę mieć 40 lat, więc będę już skończona jako aktorka". Teraz mam 50 lat i w ogóle nie widzę siebie w ten sposób. Myślę, że mogę robić, co tylko chcę, albo nie robić zupełnie nic, szczerze mówiąc – przyznała.

18. sezon "Chirurgów" wystartuje w USA 30 września. Na razie nie wiadomo, czy będą kolejne – jako że jest to wciąż jeden z najchętniej oglądanych seriali na ABC, szefowie stacji są zainteresowani kontynuacją. Konkretne plany uzależniają jednak od tego, czy Ellen Pompeo i Shonda Rhimes będą chciały dalej tworzyć serial. Nieoficjalnie mówi się także o kolejnym spin-offie.

REKLAMA