"Chirurdzy" dostaną jeszcze jeden spin-off? Telewizja ABC chce, żebyśmy spędzili kolejne 18 lat z lekarzami

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

18 sezonów i nowy spin-off? "Chirurdzy" wciąż trzymają się świetnie, a szef telewizji ABC przyznaje, że możliwy jest kolejny serial ze świata stworzonego przez Shondę Rhimes.

"Chirurdzy" ostatnio dostali zamówienie na 18. sezon i na tym prawdopodobnie się nie skończy. Szefowie telewizji ABC przyznają, że nie chcą kończyć serialu, który wciąż ma wysoką oglądalność i status produkcji kultowej.

Chirurdzy: Będzie jeszcze jeden spin-off serialu?

Co więcej, zaczyna się mówić o kolejnym spin-offie, obok zakończonej już "Prywatnej praktyki" i "Jednostki 19", która ma zamówienie na 5. sezon. Oba seriale Shondalandu emitowane są w USA razem i mają dobre wyniki, nic więc dziwnego, że ABC chce dodać do czwartkowego bloku jeszcze jedną produkcję tej samej ekipy. "Rebel" z Katey Sagal się nie sprawdziło, a naturalnym kandydatem na zajęcie jego miejsca wydaje się kolejny serial Kristy Vernoff, ale ze świata "Chirurgów".

Craig Erwich, szef ABC Entertainment i Hulu Originals, przyznaje w rozmowie z Deadline, że dobrego pomysłu na spin-off by nie odrzucił.

– Zawsze jesteśmy otwarci na każdą iterację, która przysłuży się serialowi i fanom – zapewnia.

Chirurdzy spin-off

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Co więcej, rozmowy na ten temat pomiędzy stacją a showrunnerką Kristą Vernoff były prowadzone przez cały zeszły rok, choć na razie z przerwami i bez konkretów.

– Krista i ekipa naprawdę się w to zagłębiają i sprawdzają, jak to wygląda. Wymyślają pomysły i nie mogę się już doczekać, kiedy znajdziemy taki, który wprowadzi "Chirurgów" w kolejną fazę. Znajdziemy następną wersję, która to przeniesie w następne 18 lat. Pracujemy nad tym teraz i nie ma lepszych umysłów do tego zadania, niż Krista i Shonda – mówi Jonnie Davis, prezes ABC Signature.

Jak dodaje Davis, stacja podchodzi ostrożnie do potencjalnych spin-offów "Chirurgów", bo w tym nie chodzi tylko o pieniądze – to musi być odpowiedni pomysł, który będzie pasował do obecnych czasów.

Czy może to być serial o dalszych losach Jacksona (Jesse Williams), April (Sarah Drew) i Toma Koracicka (Greg Germann)? Bardzo entuzjastycznie do takiego spin-offu nastawiona jest Drew, ale możliwe, że Williams też dałby się przekonać.

REKLAMA