Kto zginie w 5. sezonie "Domu z papieru"? Fani snują domysły, z kim pożegnamy się w finałowych odcinkach

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

"Dom z papieru" przyzwyczaił widzów do nagłych zwrotów akcji i tego, że umrzeć może tak naprawdę każdy. Fani zastanawiają się, z którym bohaterem pożegnamy się w ostatnim sezonie.

"Dom z papieru" powróci w tym roku z ostatnim sezonem, który będzie podzielony na dwie części po pięć odcinków – pierwszą część finałowej serii obejrzymy na platformie 3 września, a drugą 3 grudnia 2021 roku. Netflix podzielił się zwiastunem, a fani zaczęli się zastanawiać – kto zginie w nowych odcinkach? Najpopularniejsze teorie fanów z serwisu Reddit zebrał Cheat Sheet.

Dom z papieru: Denver zginie w 5. sezonie?

Część fanów jest przekonana, że to Denver (Jaime Lorente) straci życie. Wszystko z powodu klipu, w którym widzimy, jak dzieli się on przekąskami z Moskwą, a Nairobi, Berlin i Oslo przyglądają się temu momentowi. Jak wiadomo – wszyscy poza Denverem, są martwi. Czy to oznacza, że właśnie on jest następny w kolejce?

Internauci wskazują też fakt, że Denver to typ wojownika, który nie cofnie się przed niczym, by chronić ukochane osoby. Niektórzy uważają, że Denver zginie, ratując Sztokholm (Esther Acebo) przed armią lub żądnym zemsty Arturem (Enrique Arce).

Dom z papieru sezon 5 kto umrze

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

Dom z papieru sezon 5: Pożegnamy Profesora?

Drugą najpopularniejszą teorią jest ta, według której to Profesor (Álvaro Morte) straci życie w 5. sezonie "Domu z papieru". On również znajdował się w tej samej scenie, ukazującej życie pozagrobowe.

W oparciu o zwiastun 5. sezonu można uznać, że była inspektor Sierra (Najwa Nimri) ma w planach go torturować i położyć kres działalności grupy raz na zawsze. Śmierć bohatera z pewnością załamałaby członków gangu, w tym Tokio (Úrsula Corberó), dla której Profesor stał się kimś w rodzaju ojca.

Dom z papieru sezon 5 kto zginie

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

W 5. sezonie "Domu z papieru" zobaczymy nasz gang zamknięty w Banku Hiszpanii od ponad 100 godzin. Udało się uratować Lizbonę, ale najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę.

Dom z papieru sezon 5A – premiera 3 września na Netfliksie

REKLAMA