Netflix zmienia ceny pakietów w Polsce. Więcej zapłacicie, jeśli współdzielicie z kimś pakiet premium

Fot. Netflix

Netflix zrobił polskim widzom niespodziankę i zmienił ceny swoich pakietów. Jedni zapłacą kilka złotych taniej, inni drożej. Najgorzej będą mieć ci, którzy korzystają z pakietu premium.

Netflix od dziś jest tańszy i droższy jednocześnie. Jak informują Wirtualne Media, platforma niespodziewanie zmieniła ceny pakietów w naszym kraju.

Netflix Polska – nowy cennik. Co się zmieniło?

Najpierw dobra wiadomość: osoby korzystające z Netfliksa w ramach pakietu podstawowego zapłacą mniej – tj. 29 zł zamiast dotychczasowych 34 zł. Pakiet standard pozostaje bez zmian: było i nadal jest 43 zł. W przypadku pakietu premium cena poszła w górę – zamiast 52 zł będziecie płacić 60 zł.

Wszyscy użytkownicy mają otrzymać mailem informację o zmianie cennika, która będzie obowiązywała od następnego cyklu rozliczeniowego.

netflix nowy cennik polska

Platforma nie informuje o przyczynach zmiany cennika. Z ogólnego komunikatu wynika, że Netflix zastrzega sobie prawo do modyfikacji stawek i struktur pakietów "w reakcji na zmiany lokalnych warunków rynkowych, takich jak wysokość podatków czy inflacja". Jednocześnie Netflix dodaje, że cały czas pracuje nad poprawą jakości i nowymi tytułami, które będą mogli oglądać ludzie z całego świata.

Być może obniżkę ceny pakietu podstawowego przy jednoczesnej podwyżce ceny pakietu premium powinniśmy odbierać jako zachętę do zakładania własnych kont, zamiast ich współdzielenia w kilka osób. Reed Hastings, CEO Netfliksa, sugerował niedawno, że choć Netflix współdzielenia kont nie lubi, dokręcania śruby dla osób, które to robią, nie będzie – będą za to różne zachęty, by zakładać własne konta.

Warto zauważyć, że nawet po obniżce ceny za pakiet podstawowy Netflix pozostaje najdroższą platformą VOD oferującą jakościowe seriale w Polsce – miesięczny abonament HBO GO wynosi 24,99 zł, a Amazon Prime Video kosztuje 25,99 zł.

AKTUALIZACJA: Netflix Polska przysłał do nas oficjalny komunikat w sprawie zmiany cennika. Poniżej podajemy jego treść:

W tym roku ogłosiliśmy wiele nowych, lokalnych produkcji. Wspieramy społeczność twórczą i prezentujemy polski storytelling w najlepszym wydaniu - od horrorów przez kryminały po komedie romantyczne czy animacje. Wśród ostatnich polskich produkcji znalazły się m.in. "Sexify", "Rojst '97" czy animowany, kultowy tytuł "Kajko i Kokosz", a także wiele, wiele innych.

Nieustannie inwestujemy we wspaniałe historie z Polski i ze świata, aby zapewnić najlepszą rozrywkę wszystkim naszym widzom – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, przekonania czy nastrój. Zmiany cen odzwierciedlają to podejście. Oferujemy szereg pakietów, aby członkowie mogli wybrać ten, który najlepiej im odpowiada, dlatego zdecydowaliśmy się obniżyć stawkę planu Podstawowego i utrzymać plan Standard na tym samym poziomie, by zapewnić jak największej liczbie osób możliwość korzystania z naszych treści.

REKLAMA