5. sezon "Opowieści podręcznej" będzie już finałowy? Trwają rozmowy o tym, jak i kiedy zakończyć serial

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej" bije rekordy popularności na Hulu, ale jest możliwe, że zbliża się do końca. Szef platformy sugeruje, że 5. sezon może być już finałowy.

"Opowieść podręcznej" to największy hit w historii Hulu. Serial ma zamówienie na 5. sezon i gdyby brać pod uwagę wyłącznie wyniki oglądalności, na tym raczej by się nie zakończyło. Ale zarówno z kręgów Hulu, jak i ekipy serialu, dochodzą głosy, że być może warto już kończyć serial ze względów kreatywnych.

Opowieść podręcznej – koniec serialu po 5. sezonie?

Jak zdradził Jordan Helman, jeden z szefów Hulu, w rozmowie z Deadline, w tym momencie trwają rozmowy o tym, jak i kiedy zakończy się "Opowieść podręcznej".

– Sukces "Opowieści podręcznej" pozostaje dla nas najważniejszy. To powiedziawszy, jest dla nas najważniejsze też to, by zamknąć serial pod względem twórczym w taki sposób, który wydawałby się naturalny. Dlatego jesteśmy w ciągłej komunikacji, dosłownie teraz, rozmawiając z Bruce'em [Millerem], Lizzie [Moss] i Warrenem [Littlefieldem] o tym, jak najlepiej zakończyć "Opowieść podręcznej". Nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedzi. Wyobrażam sobie, że będziemy w stanie odpowiedzieć na to pytanie w nadchodzących miesiącach – powiedział.

Opowieść podręcznej sezon 5 koniec

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Jak dodał, scenarzyści serialu obecnie pracują nad wątkami z 5. sezonu, a serial wciąż jest "klejnotem w koronie" Hulu. Platformy streamingowe nie podają dokładnej oglądalności swoich seriali, ale Helman zdradził, że 4. sezon "Opowieści podręcznej" oglądało o 32% więcej osób niż poprzedni – co oznacza, że jest to najchętniej oglądany sezon serialu w historii Hulu.

Sytuacja "Opowieści podręcznej" jest o tyle ciekawa, że Hulu szykuje już sequel, czyli "Testamenty" na podstawie kolejnej książki Margaret Atwood. Akcja zamówionego w 2019 roku spin-offu ma dziać się 15 lat po historii June Osborne.

– Rozmowy wokół "Testamentów" są powiązane z rozmowami dotyczącymi "Opowieści podręcznej". Praca Margaret Atwood stała się niezwykle ważnym wyznacznikiem marki dla nas w Hulu, dlatego chcemy zapewnić, że świat "Testamentów" przedstawimy w sposób, który będzie wydawać się naturalny w stosunku do pracy, która już została wykonana na platformie. Te dwa pytania są ze sobą powiązane. Narodziny "Testamentów" na Hulu i ewentualny koniec "Opowieści podręcznej" są powiązane, a my to właśnie rozpracowujemy – stwierdził Helman.

Opowieść podręcznej sezon 5 koniec

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Według niego najważniejsze w przypadku "Opowieści podręcznej" i "Testamentów" jest zachowanie "integralności twórczej". Serial z Elisabeth Moss nie będzie przedłużany w nieskończoność, jeśli zabraknie historii do opowiedzenia.

– Oczywiście, są powody biznesowe, by zgłębić pomysły na jej rozszerzenie, ale najważniejsze jest zachowanie integralności twórczej. To serial, który zawsze trzymał widzów na krawędzi fotela. [Ważne jest] stworzenie odpowiedniego zakończenia, nieważne, czy będzie jeszcze jeden sezon, czy dwa, czy więcej – powiedział szef Hulu.

To, że 5. sezon "Opowieści podręcznej" może być ostatnim, sugerował wcześniej showrunner serialu Bruce Miller. Ale on również mówił, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie, a wcześniej – przed zamówieniem "Testamentów" – planował nawet 10 sezonów.

Opowieść podręcznej jest dostępna na HBO GO

REKLAMA