"Midnight Mass" – zwiastun serialu Netfliksa. Twórca "Nawiedzonego domu" miksuje klasyczny horror i religię

"Nocna msza" (Fot. Netflix)

Mrok, obrzędy religijne, i wyizolowana społeczność na wyspie, gdzie zaczynają się dziać tajemnicze i straszne rzeczy. Zobaczcie zwiastun "Midnight Mass" od Mike'a Flanagana.

"Nawiedzony dom na wzgórzu" na razie nie wróci z 3. sezonem, ale twórca serialu, Mike Flanagan, pracuje nad nowymi projektami dla Netfliksa. Pierwszy z nich obejrzymy już w przyszłym miesiącu.

Midnight Mass – zwiastun serialu Netfliksa

Jak zapowiada Netflix, 24 września premierę na platformie będzie mieć "Midnight Mass", 7-odcinkowy horror którego akcja będzie dziać się na wyspie Crockett Island. Istniejące już podziały w tej wyizolowanej społeczności zostają wzmocnione, kiedy powraca zhańbiony młodzieniec (Zach Gilford, "Friday Night Lights"), a także pojawia się charyzmatyczny młody duchowny (Hamish Linklater, "Legion").

Wraz z przybyciem ojca Paula zaczynają dziać się rzeczy dziwne i pozornie cudowne, które podsycają religijny zapał w społeczności wyspiarzy. Ale czy te cuda nie muszą mieć jakiejś ceny?

W "Midnight Mass" pojawi się kilkoro aktorów znanych z antologii "Nawiedzony", w tym Kate Siegel, żona Mike'a Flanagana, Henry Thomas, Rahul Kohli, Annabeth Gish, Robert Longstreet. W obsadzie są też Michael Trucco ("Battlestar Galactica"), Rahul Abburi ("Killer Ransom"), Crystal Balint ("The Bletchley Circle: San Francisco"), Matt Biedel ("Altered Carbon"), Alex Essoe ("Doctor Sleep"), Kristin Lehman ("The Chronicles of Riddick"), Igby Rigney ("Blue Bloods") i Annarah Shephard.

Mike Flanagan jest twórcą i reżyserem wszystkich odcinków "Midnight Mass". W liście do widzów, który opublikował, przyznaje, że to jego ulubiony projekt ze wszystkich i bardzo dla niego osobisty – nie tylko dlatego, że kiedyś był ministrantem.

– Na Crockett Island działają siły ciemności. Część z nich jest nadprzyrodzona, ale te najstraszniejsze są zrodzone z ludzkiej natury. Mrok, który napędza tę historię, niestety nie jest trudny do dostrzeżenia w naszym własnym świecie. Ale ten serial jest też o czymś innym... o wierze jako takiej. Jednej z największych tajemnic ludzkiej natury. O tym jak nawet w mroku, w najgorszej sytuacji, przy braku światła – i nadziei – my śpiewamy. Mam nadzieję, że spodoba wam się nasza pieśń – pisze Flanagan.

Premiera Midnight Mass 24 września na Netfliksie

REKLAMA