Twórca "Riverdale" zdradza spoilery z sezonu 5B. Jughead sięgnie dna, a Josie i Pussycats znów zagrają

"Riverdale" (Fot. CW)

"Riverdale" powraca z drugą częścią 5. sezonu, a showrunner obiecuje, że będzie to jazda bez trzymanki. Widzowie zobaczą m.in. powrót Josie and the Pussycats. Co jeszcze nas czeka?

"Riverdale" miało przerwę w emisji. W międzyczasie twórcy podzielili się zdjęciami z 11. odcinka, który już dzisiaj będzie mieć premierę w USA. Showrunner serialu Roberto Aguirre-Sacasa zdradził kilka nowych spoilerów na temat sezonu 5B.

Riverdale sezon 5 – Jughead sięgnie dna

Aguirre-Sacasa opowiedział o nadchodzących odcinkach w rozmowie z TVLine. Jak zostało pokazane w zwiastunie sezonu 5B, Jughead (Cole Sprouse) odnajdzie się cały i zdrowy, po tym jak rzekomo porwali go kosmici, jednak będzie zmuszony stawić czoła wewnętrznym demonom.

– Myślę, że mogę powiedzieć, że dla niego to osiągnięcie dna. Stał się najbardziej zagubioną duszą, jaką mógłby być. Wewnętrzna droga Jugheada będzie o wiele trudniejsza, nim stanie się prostsza. Dopiero zaczęliśmy się przebijać przez powierzchnię traum Jugheada. Nadchodzą dużo mroczniejsze rzeczy – powiedział.

riverdale sezon 5 jughead

"Riverdale" (Fot. The CW)

Riverdale sezon 5 – powrót Josie and the Pussycats

Do miasteczka ponownie zawitają także Josie and the Pussycats. Roberto Aguirre-Sacasa zapowiedział powrót bohaterek już w maju, wrzucając zdjęcie scenariusza. Oryginalny skład zespołu nie był widziany w całości od 2. sezonu – Asha Bromfield i Hayley Law, czyli Melody i Valerie nie pojawiały się w ogóle, zaś Ashleigh Murray po 3. sezonie "Riverdale" wystąpiła jako Josie w "Katy Keene". Teraz fani będą mogli zobaczyć powrót Josie and the Pussycats.

– To bardzo triumfalny powrót dla dziewczyn. Odcinek jest o nich i są w nim spektakularne. [Ich powrót] to pełnoprawny odcinek musicalowy i wizytówka dla Ashleigh, Ashy, Hayley i dziewczyn. Kocham je. Nie mogę się doczekać, aż fani zobaczą ten odcinek – zapewnił showrunner.

Riverdale powrót josie and the pussycats

"Riverdale" (Fot. CW)

To nie jedyny muzyczny odcinek, który zobaczymy. Roberto Aguirre-Sacasa obiecał, że światła reflektorów będą szczególnie skierowane na Lili Reinhart oraz Mädchen Amick. Jak zdradził twórca, będzie naprawdę emocjonalnie. Nie zabraknie także śpiewającego Jugheada:

– Zanim zapytacie: tak, Cole śpiewa w muzycznym odcinku, jest pełen emocji i marzycielski, gdy to robi. Nawet jeśli sceptycznie do tego podchodzi, on naprawdę jest w pełnej gotowości – dodał.

Riverdale sezon 5 – szansa dla związku Cheryl i Toni?

Widzowie poznają również tożsamość ojca dziecka Toni (Vanessa Morgan). Wielu fanów zastanawia się, co dalej z jej relacją z Cheryl (Madelaine Petsch). Showrunner zdradził, że na fanów "Choni" także czeka niespodzianka.

– Zobaczymy wielkie rozwiązanie wątku ciąży Toni. Odzyskamy Toni w całej jej wspaniałości. Jest matką, przewodzi Wężom, walczy o miasto razem z Archiem. Shipperzy "Choni", nie traćcie nadziei. Ona i Cheryl ponownie pojawią się na wspólnej orbicie – skomentował twórca.

5. sezon to nie koniec "Riverdale". Serial ma już zamówienie na 6. sezon – zobaczymy go jesienią tego roku, czyli niedługo po finale 5. serii.

Riverdale sezon 5 – powrót 12 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA