Jughead i Betty znowu będą razem? Twórca komentuje powrót 5. sezonu "Riverdale"

"Riverdale" (Fot. The CW)

"Riverdale" powróciło i wszystko wskazuje na to, że widzowie nie będą narzekać na nudę. Fanów zaintrygował zwłaszcza wątek Betty i Jugheada. Czy ta dwójka znowu będzie razem? Uwaga na spoilery!

"Riverdale" powróciło z sezonem 5B. Showrunner serialu Roberto Aguirre-Sacasa zdradził już kilka nowych spoilerów na temat kolejnych odcinków – teraz zabrał głos by skomentować to, co wydarzyło się w miasteczku po przerwie.

Riverdale sezon 5 – Jughead i Betty znów razem?

Twórca rozmawiał o najnowszym odcinku z serwisem TVLine. Nie zabrakło pytań zwłaszcza o Jugheada (Cole Sprouse), który postanowił wrócić do Nowego Jorku, by uporać się z własnymi traumami. Na końcu odcinka bohater wsiadł do ciężarówki – tej mającej związek ze zniknięciem siostry Betty (Lili Reinhart), Polly (Tiera Skovbye). Czy to oznacza, że te dwa wątki zaczną się na siebie nakładać?

– Tak, na sto procent. Wielką tajemnicą związaną z Jugheadem jest rozpakowywanie tego, co się z nim stało podczas tych siedmiu lat w Nowym Jorku i co doprowadziło go do pozostawienia tej szalonej wiadomości. Ale on będzie zaangażowany w zagadki Betty i  [zaginięcia] Polly. Powiedziałbym, że pod koniec sezonu on i Betty będą razem współpracować, by sprowadzić Polly do domu – powiedział showrunner.

riverdale sezon 5 jughead betty

"Riverdale" (Fot. The CW)

Jughead i Betty oddalili się od siebie – czy współpraca sprawi, że między tą dwójką ponownie zaiskrzy? Aguirre-Sacasa zasugerował, że ich relacja ma jeszcze szansę.

– Myślę, że pomiędzy Betty i Jugheadem jest znacznie większy dystans do pokonania niż między Archiem i Veronicą. Powiem tylko, że według mnie muszą najpierw odbudować przyjaźń i odkryć tajemnicę tej wiadomości głosowej, która jest tak mroczna, bo Cole [Sprouse] całym sercem się w to zaangażował. Myślę, że mają przed sobą małą podróż i swoje własny sprawy do uporządkowania. Wydaje mi się, że to w 16. odcinku Cole i Lili [Reinhart] mają piękną scenę, to niemal jak sztuka składająca się z jednego aktu – to tylko ta dwójka, rozmawiająca o tym, jak wyglądało ich życie bez siebie nawzajem, i to jest piękne. Otwierają się przed nimi drzwi – skomentował twórca.

Riverdale sezon 5 – zapowiedź 12. odcinka

W sieci pojawił się także zwiastun kolejnego odcinka o nazwie "Citizen Lodge". Jak zauważył portal Comic Book, czeka nas kolejna wycieczka do przeszłości – dowiemy się nieco więcej o losach ojca Veroniki (Camila Mendes), Hirama (Mark Consuelos). W postać młodego Lodge'a wcieli się syn aktora – Michael Conseulos.

Jak wiadomo na 5. sezonie się nie skończy. "Riverdale" ma już zamówienie na 6. sezon – zobaczymy go jesienią tego roku, czyli niedługo po finale 5. serii.

Kolejne odcinki Riverdale w czwartki na Netflix

REKLAMA