American Horror i Crime Story to zaledwie początek. Ryan Murphy zrobi dwa kolejne seriale w tym stylu

"American Horror Story: Apokalipsa" (Fot. FX)

Ryan Murphy ma więcej amerykańskich historii do opowiedzenia. Telewizja FX zamówiła dwa kolejne seriale w stylu "American Horror Story" i "American Crime Story". Poznajcie szczegóły!

Najbardziej zapracowany showrunner w historii telewizji właśnie dopisał nowe seriale do swojego portfolio. Telewizja FX ogłosiła, że Ryan Murphy stworzy dwie kolejne produkcje formułą przypominające "American Horror Story" i "American Crime Story".

American Love i Sports Story – nowe seriale Ryana Murphy'ego

Seriale, które Murphy wyprodukuje razem ze swoim stałym współpracownikiem Bradem Falchukiem, nazywają się "American Love Story" i "American Sports Story" – jak same nazwy wskazują, pierwszy będzie opowiadać wielkie amerykańskie historie miłosne, a drugi sportowe.

W przypadku "American Love Story" każdy sezon będzie kroniką prawdziwej historii miłosnej, która przyciągnęła uwagę całego świata. Bohaterami pierwszej będą John F. Kennedy Jr., syn prezydenta Johna F. Kennedy'ego, i jego żona Carolyn Bessette.

To, co zaczęło się jako piękny związek młodej pary, powszechnie uważanej za amerykańską rodzinę królewską, zaczęło się rozpadać pod naciskiem nieustępliwego mikroskopu i skoncentrowania się na nich mediów tabloidowych. Napięcia związane z ich karierą i plotki na temat niesnasek rodzinnych zakończyły się ich tragiczną śmiercią, kiedy jego prywatny samolot rozbił się w oceanie w mglistą letnią noc u wybrzeży Massachusetts – czytamy w oficjalnym opisie serialu.

"American Sports Story" tymczasem skupi się na ważnym wydarzeniu z udziałem postaci ze świata sportu i ponownie je zbada "przez pryzmat dzisiejszego świata, opowiadając tę historię z wielu perspektyw". Na pierwszy ogień pójdzie historia gracza NFL Aarona Hernandeza, który popełnił samobójstwo, po tym jak w 2015 roku został skazany za morderstwo. Scenariusz będzie opierać się na podcaście "Gladiator: Aaron Hernandez and Football Inc.".

Choć Ryan Murphy podpisał umowę z Netfliksem, nie przestaje tworzyć także dla telewizji FX. Obecnie w USA emitowany jest 1. sezon "American Horror Stories". 25 sierpnia wróci "American Horror Story" z 10. sezonem, zatytułowanym "Double Feature". Sądząc po zapowiedziach, możemy spodziewać się w nim starcia kosmitów z potworami morskimi. 7 września z kolei będzie mieć premierę "Impeachment" – 3. sezon "American Crime Story" skupiający się na seksaferze z udziałem prezydenta Billa Clintona i Moniki Lewinsky (zobaczcie pełny zwiastun).

REKLAMA