Norman Reedus zagrał w rekordowej liczbie odcinków "The Walking Dead". Rola powstała specjalnie dla niego

"The Walking Dead" (Fot. Josh Stringer/AMC)

Trudno wyobrazić sobie "The Walking Dead" bez postaci Daryla Dixona – jednak początkowo nie było jej w planach. Jak się okazuje, rola została napisana specjalnie dla Normana Reedusa.

"The Walking Dead" to jeden z najdłużej emitowanych współczesnych seriali. Produkcja już niebawem powróci z 11. i zarazem finałowym sezonem. W serialu bardzo łatwo jest zginąć, jednak przez cały czas jest z nami Daryl Dixon – chociaż gdyby nie Norman Reedus, widzowie prawdopodobnie nie poznaliby tego bohatera.

The Walking Dead: Daryl Dixon mógł nie istnieć

Jak wiadomo, serial oparty jest na komiksach Roberta Kirkmana. W oryginale Marle Dixon nie ma młodszego brata – jednak twórcy zdecydowali się stworzyć postać Daryla Dixona specjalnie dla Normana Reedusa, który bardzo chciał grać w serialu.

Jak podaje Showbiz Cheat Sheet, aktor zakochał się w pomyśle na "The Walking Dead" i nalegał, aby go przesłuchano, pomimo że większość ról – w tym Marle'a, o którą chciał się ubiegać – była już obsadzona. Reedus tak się spodobał twórcom, że uznali, iż musi pojawić się w serialu. W ten sposób powstała postać Daryla Dixona.

The Walking Dead norman reedus rola

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Cały serial ma liczyć 177 odcinków – a Norman Reedus jako Daryl wystąpił w aż 175 odcinkach. "The Walking Dead" zbliża się do końca, ale Denise Huth, jedna z producentek serialu, zapewniła, że będzie to zakończenie z hukiem:

– Odchodzimy z hukiem. Nic nie trwa wiecznie. To fajna historia, jestem bardzo dumna i wdzięczna, że byliśmy w stanie opowiedzieć ją tak dokładnie, jak tylko nam pozwolono – i to jest w stu procentach zasługa fanów – powiedziała.

The Walking Dead sezon 11 – kiedy premiera?

Pierwszy odcinek będzie dostępny 23 sierpnia o 3:30, czyli pół godziny po światowej premierze na kanale FOX. Kolejne odcinki 11. sezonu "The Walking Dead" będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 3:30 oraz 22:00.

W 11. sezonie "The Walking Dead" bohaterowie po raz kolejny będą musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami, brakiem żywności oraz instynktem samozachowawczym. Ich losom nie będzie sprzyjać również słabo zabezpieczony teren Aleksandrii, niebezpieczeństwa ze strony innych grup żyjących w świecie zombie oraz same żywe trupy. Sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza, kiedy do osady dołączą nowi mieszkańcy z upadłego Królestwa i spalonego Wzgórza, a także fakt przetrzymywania w niewoli Eugene'a (Josh McDermitt), Ezekiela (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) i Księżniczki (Paola Lazaro).

The Walking Dead – sezon 11  od 23 sierpnia na FOX

REKLAMA