Jak kręcono sceny seksu w 6. sezonie "Outlandera"? Sam Heughan mówi, że to było zupełnie nowe wyzwanie

"Outlander" (Fot. Starz)

W "Outlanderze" nie brakuje pikantnych scen – ale jak wyglądało ich kręcenie w dobie pandemicznych środków bezpieczeństwa? Sam Heughan zdradził kulisy "nowego wyzwania aktorskiego".

"Outlander" to jeden z seriali, które zostały poszkodowane przez pandemię. Zdjęcia do 6. sezonu znacznie się opóźniły, a dodatkowym problemem stały się wszelkie sceny zbliżeń pomiędzy bohaterami. Sam Heughan, czyli serialowy Jamie zdradził, w jaki sposób twórcy poradzili sobie z tym wyzwaniem.

Outlander sezon 6: Sceny seksu w czasie pandemii

Aktor wrzucił na swoje konto na Twitterze zdjęcie fragmentu scenariusza z kwestiami, które musiał dograć już po nakręceniu całości. Fragment ten brzmi: "Miłosne jęki, westchnięcia i oddechy". Jak się okazuje, dźwięki wydawane podczas scen seksu zostały nagrane poza planem, a następnie dodane w postprodukcji.

– Postsynchronizacja zakończona ! 6. sezon "Outlandera"! Pewne nowe "wyzwania aktorskie" w tym sezonie – napisał.

Uwagę fanów przykuła odpowiedź Beara McCreary'ego, który jest odpowiedzialny za muzykę w serialu:

– Nie martw się i tak zagłuszymy całą scenę dźwiękami dud – zażartował.

Co ciekawe, w lutym wyszło na jaw, że ekipa "Outlandera" wydawała ogromne pieniądze na pandemiczne zabezpieczenia, po to żeby na ekranie nie było widać różnicy, również jeśli chodzi o sceny erotyczne. Zbudowano m.in. własne centrum testowania na COVID-19 – koszt budowy to 150 tys. funtów, a do tego dochodziły jeszcze koszty codziennego funkcjonowania i pracy oraz samych testów, które kosztują 150 funtów za sztukę i były wykonywane trzy razy w tygodniu.

Serial niedawno obchodził siódmą rocznicę premiery – na najnowszy sezon, będziemy musieli jeszcze poczekać. "Outlander" powróci w przyszłym roku, a szósta seria będzie liczyć osiem zamiast planowanych 12 odcinków.

Wiadomo także, że to nie koniec historii Claire (Caitriona Balfe) i Jamiego. Produkcja została przedłużona o kolejny sezon, który ma mieć aż 16 odcinków. Sezon 6 będzie opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, a sezon 7 na kolejnym tomie – "Kość z kości".

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA