Jakie seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "The Walking Dead", "Otwórz oczy" i inne premiery

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Ten tydzień w serialach będzie należał do zombie – swój finałowy sezon rozpoczyna "The Walking Dead". Inne premiery to m.in. "Otwórz oczy", "Clickbait" i norweskie "Post Mortem".

Na tę premierę czekaliśmy od dawna: w poniedziałek na FOX startuje 11. sezon "The Walking Dead". Co poza tym? Jak zwykle możecie liczyć na Netfliksa, który pokaże m.in. nowy polski serial "Otwórz oczy". Na Amazonie pojawi się czarna komedia "Kevin Can F**k Himself" z Annie Murphy w roli głównej, a za oceanem wystartuje "American Horror Story: Double Feature".

The Walking Dead (sezon 11) – 23 sierpnia na FOX

"The Walking Dead" powraca z finałowym sezonem, który ma składać się z 24 odcinków, podzielonych na trzy części. W pierwszej z nich bohaterowie po raz kolejny będą musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami, brakiem żywności oraz instynktem samozachowawczym. Ich losom nie będzie sprzyjać również słabo zabezpieczony teren Aleksandrii, niebezpieczeństwa ze strony innych grup żyjących w świecie zombie oraz same żywe trupy. Sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza, kiedy do osady dołączą nowi mieszkańcy z upadłego Królestwa oraz spalonego Wzgórza, a także fakt przetrzymywania w niewoli Eugene'a (Josh McDermitt), Ezekiela (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) i Księżniczki (Paola Lazaro). Premiera 23 sierpnia o godz. 22:00 na FOX Polska.

Wiedźmin: Zmora Wilka (film) – 23 sierpnia na Netflix

Wiedźmin: Zmora Wilka" to pierwszy z netfliksowych spin-offów "Wiedźmina". Bohaterem jest późniejszy mentor Geralta z Rivii, Vesemir – młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości. Nasza recenzja tutaj.

Clickbait (nowość) – 25 sierpnia na Netflix

"Clickbait" to 8-odcinkowy thriller Netfliksa, który opowie o tym, jak nasze najbardziej niebezpieczne impulsy są napędzane przez social media i jak różnią się nasze życia realne od wirtualnych. W roli głównej wystąpi Adrian Grenier ("Ekipa") – jako przykładny mąż i ojciec, który pewnego dnia pojawia się w nagraniu w serwisach społecznościowych, trzymając kartkę z napisem "Napastuję kobiety. Przy 5 milionach wyświetleń umrę".

Otwórz oczy (nowość) –25 sierpnia na Netflix

"Otwórz oczy" to z kolei nowa polska produkcja Netfliksa. Oparty na książce "Druga szansa" Katarzyny Bereniki Miszczuk serial opowie młodzieżową historię z dodatkiem tajemnicy i science fiction. Bohaterką będzie nastoletnia Julka (Maria Wawreniuk), która po wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji Druga Szansa. Tam poznaje tajemniczego Adama (Ignacy Liss), który staje się jej przewodnikiem. Jednocześnie zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne. Wtedy zaczyna kwestionować rzeczywistość i próbuje uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest tym, czym się wydaje.

Post Mortem: w Skarnes nie umiera nikt (nowość) – 25 sierpnia na Netflix

Razem z polskim serialem na Netfliksie pojawi się serial norweski. "Post Mortem: w Skarnes nie umiera nikt" to komediodramat, opowiadający historię Live Hallangen, która kilka godzin po śmierci budzi się na stole sekcyjnym i czuje potężny głód. Tymczasem jej brat Odd ma inny problem – jego rodzinny zakład pogrzebowy w miasteczku Skarnes nie przynosi zysków, bo w okolicy jest zbyt mało zgonów.

American Horror Story (sezon 10) – 25 sierpnia w USA

"American Horror Story" wraca z 10. sezonem, niestety na razie bez polskiej daty premiery. "Double Feature" ma składać się z dwóch odrębnych części, "Red Tide" i "Death Valley". W pierwszej zobaczymy, jak zmagający się z problemami pisarz, jego ciężarna żona i ich córka przeprowadzają się na zimę do odizolowanego nadmorskiego miasteczka. Kiedy już się osiedlają, zaczynają się ujawniać prawdziwi mieszkańcy miasteczka. W obsadzie są m.in. Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock, Lily Rabe, Frances Conroy, Leslie Grossman, Billie Lourd, Adina Porter, Angelica Ross, Denis O’Hare, Matt Bomer, John Carroll Lynch i Macaulay Culkin.

Kevin Can F**k Himself (serial AMC) – 27 sierpnia na Prime Video

"Kevin Can F**k Himself" to z kolei komediodramat stacji AMC, który pojawi się u nas na Amazon Prime Video. W serialu zobaczymy, jak historia o typowej sitcomowej żonie przybiera bardzo mroczny obrót. W roli głównej Annie Murphy ("Schitt's Creek"), twórcą jest Craig DiGregorio ("Shrill", "Workaholics").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Kuloodporni (sezon 3) – premiera 23 sierpnia na Canal+ Seriale

· Work in Progress (sezon 2) – premiera 23 sierpnia na HBO GO, zwiastun tutaj

· Brytania (sezon 3) – premiera 24 sierpnia na HBO GO, zwiastun tutaj

· Supergirl (sezon 6B) – premiera 24 sierpnia w USA

· Archer (sezon 12) – premiera 25 sierpnia w USA

· The Other Two (sezon 2) – premiera 26 sierpnia w USA, zwiastun tutaj

· See (sezon 2) – premiera 27 sierpnia na Apple TV+, zwiastun tutaj

· PEN15 (animowany odcinek specjalny) – premiera 27 sierpnia w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA