Jeszcze bardziej pokręcone relacje Maggie i Negana w "The Walking Dead". Do czego doprowadzi ich konflikt?

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Maggie i Negan wyrośli w 11. sezonie "The Walking Dead" na naszą ulubioną serialową parę. Czy konflikt tej dwójki musi zakończyć się czyjąś śmiercią? A może jednak jest szansa na współpracę?

Czy można żyć w zgodzie z kimś, kto bez litości zamordował twojego męża i ojca twojego dziecka? To pytanie zadajemy sobie od początku 11. sezonu "The Walking Dead", obserwując, jak napięte są stosunki między Maggie (Lauren Cohan) a Neganem (Jeffrey Dean Morgan). Co będzie dalej z tą dwójką?

The Walking Dead – konflikt Maggie z Neganem

Gdy pod koniec premierowego odcinka finałowego sezonu serialu Negan zostawiał Maggie na (wydawało się) pewną śmierć w ramionach zombie, trudno było sobie wyobrazić, że relacje między nimi ulegną jakiejkolwiek poprawie. O pewnym zaskoczeniu można wręcz było mówić, gdy Maggie po ujściu z życiem z pułapki nie zabiła Negana na miejscu, a co dopiero później, gdy doszło do zaskakującego... porozumienia między wrogami.

The Walking Dead sezon 11 maggie negan

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

O co chodzi? Po pierwsze, były przywódca Zbawców okazał się przydatny podczas dramatycznej ucieczki przed trupami przez wagony metra, czym nieco odkupił swoje wcześniejsze winy. Po drugie, makabryczna opowieść Maggie, a także jej zachowanie wobec Gage'a, którego poświęciła z nieznanym u siebie dotąd chłodem, postawiły tę bohaterkę w innym świetle. Może ona i Negan aż tak się od siebie nie różnią?

– Będą momenty, gdy oni usłyszą o sobie nawzajem pewne rzeczy i może trochę lepiej się zrozumieją. Obydwoje wiedzą, co trzeba zrobić, żeby przetrwać i że czasami to muszą być złe rzeczy – powiedział Jeffrey Dean Morgan, komentując najnowszy odcinek dla TVLine.

W podobnym tonie o relacji dwojga bohaterów wypowiadała się po odcinku "Acheron: Część druga" Angela Kang, twierdząc, że Maggie odłożyła na bok własne emocje, bo działała jak liderka grupy, ale jednocześnie coś mogło drgnąć między nią a Neganem. "Może jest między nimi choć odrobinka zaufania, która wytworzyła się podczas tej misji" – powiedziała showrunnerka "The Walking Dead".

The Walking Dead sezon 11 maggie negan

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Jeśli jednak liczycie, że teraz między Maggie i Neganem będzie już tylko lepiej, to Jeffrey Dean Morgan szybko pozbawi was tej nadziei. Aktor twierdzi bowiem, że chwila zrozumienia nie zmienia tego, co Maggie czuje po śmierci Glenna.

– Gdy przychodzi co do czego, w bardzo brutalny sposób zabiłem jej męża na jej oczach. Czy ona o tym zapomni? Czy wybaczy? Nie. Nigdy w to nie wierzyłem. Ale w tym apokaliptycznym świecie, gdzie musisz polegać na ludziach wokół siebie, żeby przetrwać, oni mogą siebie nawzajem potrzebować – dodał Morgan.

Maggie czarnym charakterem w The Walking Dead?

Oglądając, jak między parą bohaterów zawiązuje się drobna nić porozumienia, można zadać sobie pytanie, czy aby twórcy nie robią z Maggie serialowego czarnego charakteru, jednocześnie wybielając Negana? "To nie jest naszą intencją" – powiedziała Insiderowi Angela Kang, dodając jednak, że ta dwójka może być do siebie bardziej podobna, niż są skłonni przyznać.

– Negan mógł się nieco przybliżyć do Maggie, ale sądzę, że również Maggie, w wyniku tego wszystkiego, czemu musiała stawić czoła, przybliżyła się nieco w stronę Negana. Wszyscy nasi bohaterowie znajdują się na obszarze moralnej szarości i muszą się z tym zmagać. Próbują podejmować właściwe decyzje dla siebie, swoich ludzi i bliskich. Maggie stać na wiele, co już wiedzieliśmy, ale zdecydowanie czasami widać w niej też mrok – wyjaśniała showrunnerka.

Biorąc to wszystko pod uwagę, trzeba zapewne zgodzić się z Jeffreyem Deanem Morganem, gdy ten zapowiada, że relacje Maggie i Negana będą jeszcze bardziej po****rzone! Pozostaje tylko czekać na dalszy ciąg wydarzeń – przed nami jeszcze sześć odcinków pierwszej odsłony finałowej serii. Całość będzie z kolei liczyć aż 24 odcinki i dobiegnie końca w 2022 roku.

The Walking Dead sezon 11 – nowe odcinki w poniedziałki o godz. 22:00 na FOX

REKLAMA