W świecie "Sukcesji" nie będzie pandemii COVID-19. Twórcy mają dobry powód, żeby jej nie pokazywać

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Choć pandemia bardzo mocno wpłynęła na "Sukcesję", opóźniając zdjęcia o wiele miesięcy, w 3. sezonie nie zobaczymy jej na ekranie. Powód jest dość oczywisty.

"Sukcesja" powróci w październiku z długo wyczekiwanym 3. sezonem. Zgodnie z pierwotnym planem, zdjęcia miały rozpocząć się wiosną 2020 roku w Nowym Jorku – ale akurat zaczął się lockdown. Ostatecznie ekipie udało się powrócić do pracy dopiero pod koniec 2020 roku, co poskutkowało rocznym opóźnieniem premiery nowych odcinków.

Sukcesja – w 3. sezonie serialu nie będzie pandemii

Tak długa przerwa w pracy na planie serialu i zmiany zachodzące w naszym świecie nie wpłyną jednak na 3. sezon "Sukcesji". Jesse Armstrong, twórca hitu HBO, zdradza w rozmowie z Vulture, że pandemii w serialu nie będzie. Jak mówi, przed marcem 2020 wszystkie scenariusze do 3. sezonu były już napisane i nie zdecydowano się na wprowadzenie zmian ze względu na to, co się wydarzyło.

Sarah Snook, serialowa Shiv, dodaje z kolei, że w świecie takich bogaczy jak Royowie pandemia i tak nie miałaby żadnego znaczenia.

– To są naprawdę bogaci ludzie. I niestety, ale żaden z naprawdę bogatych ludzi na świecie nie zostanie dotknięty przez pandemię – mówi aktorka.

Sukcesja sezon 3

"Sukcesja" (Fot. HBO)

W 3. sezonie "Sukcesji" zobaczymy, jak Logan (Brian Cox), po ataku ze strony Kendalla (Jeremy Strong), walczy, by zabezpieczyć sojusze rodzinne, polityczne i finansowe, podczas gdy zaciekła wojna korporacyjna grozi przekształceniem się w rodzinną wojnę domową. Pierwszy teaser możecie obejrzeć tutaj.

Sukcesja sezon 3 – nowe osoby w obsadzie serialu

Do obsady dołączyło kilka nowych osób. Alexander Skarsgård zagra rolę Lukasa Matssona, odnoszącego sukcesy i mającego skłonności do konfrontacji prezesa firmy z branży IT. Adrien Brody wcieli się w postać Josha Aaronsona, miliardera i aktywisty, który odegra kluczową rolę w walce o Waystar. Hope Davis ("Your Honor") zagra Sandi Furness, córkę Sandy'ego Furnessa (Larry Pine), rywala Logana.

W serialu pojawią się także Sanaa Lathan ("The Affair") jako Lisa Arthur, nowojorska prawniczka z koneksjami; Linda Emond ("Lodge 49", "Madam Secretary") jako starsza doradczyni w Białym Domu; oraz koreańska wokalistka i aktorka Jihae w roli wpływowej konsultantki PR. Awans do stałej obsady otrzymali Justine Lupe (serialowa Willa), David Rasche (Karl Muller, CFO firmy Waystar) i Fisher Stevens (Hugo Baker, spec Waystar od zarządzania kryzysowego).

A jakie są dalsze plany na "Sukcesję"? Georgia Pritchett, scenarzystka i producentka hitu HBO, powiedziała niedawno, że ekipa już widzi dobre zakończenie na horyzoncie, a cała "Sukcesja" będzie liczyła cztery lub pięć sezonów.

Sukcesja sezon 3 – premiera w październiku na HBO

REKLAMA