"Sukcesja" w 3. sezonie znowu zaszaleje z luksusem. Włoskie wakacje Royów zaplanowane przez specjalistkę

"Sukcesja" (Fot. HBO)

W 3. sezonie "Sukcesji" rodzina Royów będzie wypoczywać w Toskanii – ale nie tak po prostu. Ich wypad zaplanowała specjalistka od luksusowych wakacji, którą zatrudniła ekipa serialu.

"Sukcesja" to nie tylko mocna satyra społeczna, ale też całkiem realistyczny wgląd w to, jak wygląda życie "jeden procent jednego procenta" najbogatszych. I nie chodzi tylko o takie drobiazgi, jak używanie helikopterów i prywatnych odrzutowców jako taksówek – serial wiele razy był chwalony za research i za to, jak dobrze oddaje klimat wyjazdów korporacyjnych, letnich obozów dla bogaczy czy ekstrawaganckich rozrywek. W 3. sezonie będzie tego więcej.

Sukcesja – luksusowe wakacje w 3. sezonie serialu

Vulture opublikowało relację z planu "Sukcesji", z której dowiadujemy się, że w nowej serii Royowie znów udadzą się do Włoch. Akcja dwóch finałowych odcinków, których kręcenie rozpoczęto w czerwcu 2021, rozgrywa się w Toskanii. Twórca serialu Jesse Armstrong – który jest Brytyjczykiem – nie zdradza, jaki jest cel podróży Royów, ale mówi, czemu zdecydował się zakończyć sezon właśnie w tym miejscu.

– Nie wiem, jakie to ma znaczenie społeczne dla Amerykanów – każdy, kto może wyjechać za granicę, jest naprawdę bogaty – ale [Toskania] ma ten szczególny posmak dla angielskiej klasy wyższej. Niektórzy nazywają ją Chiantishire w taki lekko obrzydliwy sposób – tłumaczy.

Żeby włoskie wakacje amerykańskich bogaczy wyglądały realistycznie, "Sukcesja" zatrudniła Emily FitzRoy, specjalistkę od planowania luksusowych wypadów do Włoch. Jej firma, Bellini Travel, planuje wycieczki i imprezy, dostosowane do wymogów klienta. FitzRoy pojawiła się na toskańskim planie 3. sezonu serialu HBO i wprowadziła zmiany, oparte na wiedzy wyniesionych z faktycznych wydarzeń, które wcześniej organizowała w Villa Cetinale, XVII-wiecznej barokowej willi z ogrodami.

Vulture zauważa , że FitzRoy naprawdę wie, jak zaplanować luksusowe wydarzenie – wśród jej klientów są Russell i Ciara Wilsonowie. Jest więc szansa, że z 3. sezonu "Sukcesji" dowiemy się, co takiego robią miliarderzy w Toskanii. Na pewno nie przejmują się pandemią COVID-19 – jak się okazuje, w "Sukcesji" koronawirusa nie będzie, bo i tak nie miałby on znaczenia w tym świecie. Jak wyjaśniła Sarah Snook, serialowa Shiv, takich ludzi jak Royowie tego typu zmartwienia w ogóle nie dotyczą.

W 3. sezonie "Sukcesji" zobaczymy, jak Logan (Brian Cox), po ataku ze strony Kendalla (Jeremy Strong), walczy, by zabezpieczyć sojusze rodzinne, polityczne i finansowe, podczas gdy zaciekła wojna korporacyjna grozi przekształceniem się w rodzinną wojnę domową. Do obsady serialu dołączyło kilka nowych osób, w tym Alexander Skarsgård, Adrien Brody i Sanaa Lathan.

Sukcesja sezon 3 – premiera w październiku na HBO

REKLAMA